17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN BARO BAŞKANI KERAMİ GÜRBÜZ'DEN MANKURTLAŞTIRMA AÇIKLAMASI

Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz'den Mankurtlaştırma açıklaması

Samsun Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz'den 'Mankurtlaşma' açıklaması.. Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, gazetecilerin tutuklanmasına, kadınların coplanmasına tepki gösterdi.

09 Mart 2020 Pazartesi 17:28 GÜNCEL

Samsun Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz, sosyal medya sayfasından yaptığı açıklamada, "Herkesin tek tip olduğu bireylerin mankurtlaştırıldığı bir toplum ve düzen mi amaçlanıyor" diye sordu.


Açıklamasında "Nedir bu hoyratça gazeteci tutuklamalar, nedir bu meydanlarda kadın coplamalar" diyen Samsun Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz, 28 Şubat ve benzeri dönemleri hortlatmaya kimsenin hakkı olmadığını söyledi.

Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, sosyal medya sayfasından yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Anlayamadığım ve sorguladığım husus şudur : Herkesin 'tek tip' olduğu, bireylerin 'mankurt'laştırıldığı bir toplum ve düzen mi amaçlanıyor? Nedir bu hoyratça gazeteci tutuklamalar, nedir bu meydanlarda kadın coplamalar? Bugün 28 Şubat'ın v.b dönemlerin yöntemlerini hortlatmaya kimsenin hakkı olamaz! Bize yapılınca haksızlığa uğramış bir mağdur/mağdure oluyorsak, aynısı başkasına yapılınca yine haksızlığa ve mağduriyete sebebiyet verildiğinin de bilincinde/ayırdın da olmak durumundayız. Ölçümüzü yapana ve muhatabına göre değil bilhassa yapılana/uygulamaya göre belirlemek mecburiyetindeyiz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Genç İş İnsanları Derneği TÜGİK İş Zirvesine katıldı

Samsun Genç İş İnsanları Derneği TÜGİK İş Zirvesine katıldı