18 Ocak 2021 Pazartesi

SAMSUN BAROSU BAŞKANI GÜRBÜZ'DEN ATATÜRK'E ŞEYTAN DİYEN YAZAR TZORTZİS'E TEPKİ

Samsun Barosu Başkanı Gürbüz'den Atatürk'e şeytan diyen yazar Tzortzis'e tepki

Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, Atatürk'e şeytan diyen yazar Hamza Andreas Tzortzis'e tepki göstererek, "Kimse Atatürk'e şeytan diyemez. İslamiyeti Yunan kırması bir İngiliz'den mi öğreneceğiz" dedi.

30 Nisan 2019 Salı 21:20 GÜNCEL

Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, Atatürk'e şeytan diyen yazar Hamza Andreas Tzortzis'e tepki gösterdi. Samsun Barosu Başkanı Gürbüz, Atatürk'e hakaret eden Hamza Andreas Tzortzis'e "Yunan kırması" dedi.


Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, Boğaziçi Üniversitesi'nde düzenlenen İslam panelinde konuşmacının Atatürk'ü ‘şeytan’ olarak nitelendirmesi ve öğrencilerin durumu alkışlamasına sert çıktı.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'Nİ ATATÜRK KURDU
Boğaziçi Üniversitesi'nde Boğaziçi İslam Araştırmaları Topluluğu tarafından düzenlenen organizasyonda yabancı uyruklu konuşmacı Atatürk'ü ‘şeytan’ olarak nitelendirdi. Öğrencilerin ise durumu alkışlayarak karşılaması büyük tepkilere yol açtı. Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz yaşanan olaya tepki gösterdi. Gürbüz, "Atatürk'ü insanüstü bir varlık gibi kutsayanlardan olmadım. Hiç bir beşerin kutsanmasını da zaten ne kabul eder ne de onaylarım. Kısaca Atatürk bizim gibi bir beşer ve insan idi. Hataları da vardı, sevapları da. Doğruları da vardı, yanlışları da. Ancak, memleketin en ücra köşelerine asker çıkarıldığı, milletin izzet ve şerefinin ayaklar altına alındığı, herkesin korkudan sindiği bir dönemde İstanbul'daki işgal kuvvetlerini görünce ‘geldikleri gibi giderler’ deme dirayetini gösteren O idi. Anadolu'daki kuvayi milliye hareketini organize etmek için Anadolu'ya çıkma cesaretini gösteren O idi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kuran da O idi" dedi.

KİMSE ATATÜRK'E 'ŞEYTAN' DİYEMEZ
Gazete Gerçek'ten Gülsüm Atik'in haberine göre devlet kurulduktan sonra kendi iradesi ile ya da iradesi dışında hatalı uygulamaların da olduğunu söyleyen Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, “Ama bu kimseye Atatürk'e 'şeytan' diyebilme hakkını ve imtiyazını vermez.  Hele bunu diyen kişi Yunan asıllı bir İngiliz vatandaşı ise ve bunu söylediği yer İstanbul'un göbeğinde bir devlet üniversitesi ise söyleneni kabul edebilmek hiç mümkün olmadığı gibi bunun altında kocaman bir bit yeniği de aramak gerekir. Çünkü olayın faili alıp başını memleketine gitmiştir ama pimini çektiği bomba bizim ortamızda durmaktadır. Bu Türkiye'nin gündemine bilinçli bırakılmış bir bombadır" diye konuştu.

YUNAN KIRMASI İNGİLİZ'DEN Mİ  İSLAMİYETİ ÖĞRENECEĞİZ?
Yunan asıllı bu İngiliz vatandaşının sonradan Müslüman olduğunu öğrendiklerini de belirten Gürbüz, "Boğaziçi Üniversitesi İslami Araştırmalar Grubu da demek ki kendisinin iman, ihlas gibi İslami özelliklerinden feyizlenmek için kendisini davet etmişler. Millet olarak en az 1000 yıldır İslam'a hizmet eden bir milletin mensuplarıyız diye övüneceğiz ama çocuklarımız İslam'ı Yunan kırması bir İngiliz'den öğrenecekler! O da bu hizmetinin karşılığı olarak bu devletin kurucusuna, aslında devlete ve millete hakaret edecek, aynı milletin ferdi dinleyiciler de bundan mest olup alkışlayacak... Bu söyleyenden, söylenenden daha vahim bir durumdur. Eyvah, eyvah, eyvah!" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 1 Mayıs yürüyüşü yapan Türkiye Kamu-Sen Türk Bayrakları ile renkli görüntüler oluşturdu

Samsun'da 1 Mayıs yürüyüşü yapan Türkiye Kamu-Sen Türk Bayrakları ile renkli görüntüler oluşturdu