24 Kasım 2020 Salı

SAMSUN BAROSU BAŞKANI KERAMİ GÜRBÜZ KILIÇDAROĞLU'NA YAPILAN SALDIRI OLAYI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı olayı ile ilgili açıklama yaptı

Samsun Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan saldırıyı kınadı, "Atılan yumruk sıradan bir eylem değildir" dedi.

22 Nisan 2019 Pazartesi 15:32 GÜNCEL

Samsun Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan saldırı olayı ile ilgili açıklama yaptı.


Samsun Barosu Başkanı Gürbüz, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadığını belirterek yaptığı açıklamasında, olayın sıradan bir eylem olmadığına dikkati çekti.

Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan saldırının bir protesto olmadığını vurgulayan Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, açıklamasında şunları dile getirdi.

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan saldırı, atılan yumruk sıradan bir eylem değildir. Protesto hiç değildir. Ülke, 1960 ve 1980 öncesinin kaotik ortamına sürüklenmek isteniyor olabilir. Herkes söylediği söze, attığı adıma, paylaştığı mesaja, gazetesinin manşetine dikkat etmek durumundadır. Türkiye özellikle bugün kargaşa, karmaşa, şamata ve kaosu kaldıramayacak bir noktaya gelmiştir. Bilin ki ortamın bu şekilde gerilmesini isteyenler ve bunu destekleyenler bu ülke ve bu millete iyilik etmiyorlar. Kim de itidal, sükunet, ortak akıl ve istişareden yana ise işte onlar bu devletin ve milletin geleceği için kaygı duyanlardır. Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınıyorum, bir TC vatandaşı olarak benzer eylemlerin özellikle başkaları için de yaşanmaması adına faillerin bir an önce derdest edilip en ağır şekilde cezalandırılmasını bekliyor ve talep ediyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yargıtay'dan nüfusunun 3'te 1 icralık olan Samsunlulara güzel haber

Yargıtay'dan nüfusunun 3'te 1 icralık olan Samsunlulara güzel haber