17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN BAROSU, BEŞTEPE'DE YAPILACAK ADLİ YIL AÇILIŞ TÖRENİNE KATILACAK MI?

Samsun Barosu, Beştepe'de yapılacak adli yıl açılış törenine katılacak mı?

Samsun Barosu, Beştepe'de yapılacak adli yıl açılış törenine katılacak mı? Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, Beştepe'de yapılacak adli yıl açılış töreni ile ilgili açıklamalarda bulundu.

18 Ağustos 2019 Pazar 16:37 GÜNCEL

Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, Beştepe'de yapılacak adli yıl açılış töreni ile ilgili Yargıtay'dan kendisine de davet geldiğini açıkladı, Beştepe'de ki adli yıl açılışına katılıp katılmayacağı ile ilgili kararını ise bir basın açıklaması ile kamuoyuna duyuracağını söyledi.


Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, bu yıl Beştepe'de yapılacak adli yıl açılış törenine bazı baroların katılmama kararı alması sonrası, bu konuda Samsun Barosu avukatlarının kendisine yönelttiği sorulara sosyal medyadan yanıt verdi.

Samsun Barosu Başkanı Av. Gürbüz, Beştepe'de yapılacak adli yıl açılış törenine Yargıtay 1'inci Başkanı İsmail Rüştü Cirit'in kendisine de 'Kişiye özel' bir davet gönderdiğini belirttiği açıklamasında,  "Samsun Barosu Başkanı sıfatıyla 'kişiye özel' bir davetiye ile Adli Yıl Açılış Programı'na bendeniz de davet edildim.  Davetiyenin altında katılım durumunun 27 Ağustos'a kadar ................... nolu telefona bildirilmesi rica ediliyor. Teamül ve nezaket, davet sahibinin bu ricasına uygun davranmayı gerektirdiği halde basın açıklaması ile cevap vermek gibi bir usul benimsendi. Tercih meselesidir, yapanların anlayışıdır, takdiridir! Hadi bunu da geçtik!... Bu kez de basın açıklaması furyasından sonra sosyal medyadan ismim etiketlenerek/etiketlenmeyerek "sen ne yapıyorsun, n'oluyoruz?, hadi açıkla!" denilmeye başlandı. Hanımefendiler, beyefendiler  ikili ilişkilerimde nezaketi hiç elimden bırakmam, buna azami gayret gösteririm. Muhataplarımın da buna asgari düzeyde riayet etmesini beklemek hakkımdır diye düşünüyorum" dedi.

Bugüne kadar ki duruş ve tavırlarını birilerine göre belirlemediğini de aıçklamasında vurgulayan Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, sözlerini şöyle sürdürdü.
"Bu güne kadarki duruşlarımı, tavırlarımı birilerinin 'şııışşttttt' deyişiyle belirlemedim ki bugün neden bu kadar heyecanlanıldı doğrusu anlamadım. Meraklısına not : Maalesef kantarın topuzu,  ipin ucu bu kadar kaçırıldı,  ölçü vs kalmadı.  Bizim de bu konudaki düşüncemizi bilahare basın yoluyla açıklamamız elzem oldu."


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun OMÜ için yabancı öğrencilere sahte kayıt evrakı düzenlendiği gündeme geldi

Samsun OMÜ için yabancı öğrencilere sahte kayıt evrakı düzenlendiği gündeme geldi