27 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN BAROSU DİLEKÇE GÖNDERDİ! ŞEHİT SAYILSINLAR!

Samsun Barosu dilekçe gönderdi! Şehit sayılsınlar!

Samsun Barosu, Korona Virüs ile mücadelede hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit sayılması için TBMM, Sağlık ve Adalet Bakanlığına dilekçe gönderdi.

02 Nisan 2020 Perşembe 16:48 GÜNCEL

Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, Korona Virüs ile mücadelede ederken hayatını kaybeden doktor Cemil Taşçıoğlu ve bu mücadelede hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit sayılmasını istedi.


Covid-19(Korona Virüs) ile mücadele ederken ölümcül virüse yakalanarak hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit sayılmasını isteyen Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, bu konu ile ilgili TBMM, Sağlık Bakanlığı ve Adalet Bakanlığına taleplerinin yazılı olduğu bir dilekçe gönderdiklerini açıkladı.

Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, yaptığı açıklamada, "Samsun Barosu olarak covid-19 ile mücadele esnasında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit, malul kalanların gazi statüsünde sayılması yönündeki yasal düzenleme talebini içeren dilekçemizi Cumhurbaşkanlığı Makamı ile TBMM'ye, Sağlık Bakanlığı'na ve Adalet Bakanlığı'na gönderdik. Bu mücadele kapsamında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza Yüce Allah'tan rahmet, hastalananlara acil şifa, insanlara şifa dağıtma mücadelesini canla başla sürdüren bakanından doktoruna, idarecisinden hemşiresine, laborantından temizlikçisine kadar tüm sağlık çalışanlarına güç, kuvvet, sabır, metanet ve sağlık diliyoruz" dedi.

Öte yandan Korona virüsle verdiği mücadeleyi kaybederek yaşamını yitiren Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu'nun, yoğun bakıma götürülürken "Tüm bilimsel ilaçları üzerimde deneyebilirsiniz" yazılı kağıda imza attığı ortaya çıktı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş'tan pazar yerlerine Korona Virüs denetimi

Necattin Demirtaş'tan pazar yerlerine Korona Virüs denetimi