16 Ocak 2022 Pazar

SAMSUN BAROSU ESKİ BAŞKANI GÜRBÜZ'DEN REKTÖR SAİT BİLGİÇ'İN GÖREVDEN ALINMASINA TEPKİ

Samsun Barosu eski Başkanı Gürbüz'den rektör Sait Bilgiç'in görevden alınmasına tepki

Samsun Barosu eski Başkanı Av. Kerami Gürbüz, OMÜ Rektörü Prof.Dr. Sait Bilgiç'in görevden alınmasına tepki göstererek, "Bu tasarruf Samsun ve Samsunluya atılan kazıkların şimdilik sonuncusudur" dedi.

15 Ağustos 2020 Cumartesi 16:02 GÜNCEL

Samsun Barosu eski Başkanı Av. Kerami Gürbüz, 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Sait Bilgiç'in görevden alınmasını eleştirdi.


Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararı ile aralarında 19 Mayıs Üniversitesi'nin de bulunduğu 16 üniversiteye yeni rektör ataması yapıldı. Yapılan bu atamalarla Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç görevden alınırken, yerine ise Prof.Dr. Yavuz Ünal atandı.

Samsun Barosu eski Başkanı Kerami Gürbüz ise sosyal medyada yaptığı açıklamada OMÜ Rektörlüğü görevinden Sait Bilgiç'in alınmasını eleştirerek, "Bu tasarruf her ne kadar Cumhurbaşkanlığı' nın tasarrufu olsa da Samsun siyasetinin, siyasetçisinin ayıbıdır ve Samsun'umuza, Samsunluya atılan kazıkların şimdilik sonuncusudur" dedi.Sait Bilgiç'in OMÜ Rektörlüğü görevinden alınması ile ilgili sosyal medya sayfasından bir açıklama yapan Kerami Gürbüz, şunları dile getirdi.
"Üniversitenin ve YÖK'nun hemen her kademesinde uzun yıllardır ifa ettiği görevleri ile şu anda Türkiye'deki en deneyimli bir kaç rektörden biri olan, 28 Şubat sürecinde ideolojik devlet yapılanmasına karşı çıkarak üniversitelerin buna alet edilmemesi için dik duran ve bedel ödeyen, ifa ettiği görevlere ve bulunduğu makamlara rağmen alçak gönüllü insani duruşunu hiç bozmayan Prof. Dr. Sait Bilgiç 'in bir dönem daha OMÜ Rektörü olarak görev yapmasına imkan vermediler. Bu tasarruf her ne kadar Cumhurbaşkanlığı' nın tasarrufu olsa da Samsun siyasetinin, siyasetçisinin ayıbıdır ve Samsun'umuza, Samsunluya atılan kazıkların şimdilik sonuncusudur. Samsunumuza, OMÜ'ye ve genel olarak yüksek öğretim sistemine yapmış olduğu verimli, faydalı, şaibesiz, hakkaniyetli hizmetlerinden dolayı Sait Bilgiç hocama teşekkürü bir borç biliyorum."
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Büyükşehir ve Valilik binası taşınacak yeni bir İstinaf Adliye binası yapılacak

Samsun'da Büyükşehir ve Valilik binası taşınacak yeni bir İstinaf Adliye binası yapılacak