28 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR 5 AYDIR AİLESİNE GÖREMEYEN ANNE VE KIZINI AİLESİNE KAVUŞTURDU

Samsun Büyükşehir 5 aydır ailesine göremeyen anne ve kızını ailesine kavuşturdu

Samsun Büyükşehir Belediyesi Korona Virüs nedeniyle 5 aydır ailesi ile görüşemeyen görme engelli anne Ayşe Uçarlı Boydak ile 10 yaşındaki kızı Berra Boydak’ı Ladik ilçesine götürerek ailesi ile kavuşturdu.

26 Mayıs 2020 Salı 13:48 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi görme engelli  anne Ayşe Uçarlı Boydak ile 10 yaşındaki kızı Berra Boydak’ı isteği üzerine Ramazan Bayramında Ladik ilçesindeki ailesinin yanına götürdü.


Samsun’da yaşayan görme engelli 39 yaşındaki Ayşe Uçarlı Boydak, bayram tatilini 5 aydır ziyaret edemediği ailesinin yanında geçirmek istediğini belirtip, Büyükşehir Belediyesi’nden yardım talep etti. 

Samsun’da, bir kamu kurumunda memur olarak görev yapan Ayşe Uçarlı Boydak, 5 aydır ziyaret edemediği ailesinin yanına gitmek için Samsun Büyükşehir Belediyesi Çözüm Merkezi’ni aradı. İdari izinli olduğu için evden çıkamayan Boydak, bayramda Ladik ilçesindeki anne-babasının yanında olmak istediğini belirtince, Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler hemen harekete geçti.

EVİNDEN ALINDI, KÖYÜNE GÖTÜRÜLDÜ
Görme engelli Ayşe Uçarlı Boydak ve kızı Berra Boydak’ı İlkadım ilçesi Kalkanca Mahallesi’ndeki evinden alan zabıta ekipleri, Ladik ilçesi Başlamış Köyü’ne götürdü. Burada annesi Aysel Uçarlı tarafından kapıda karşılanan Ayşe Uçarlı Boydak ve kızı Berra Boydak, 5 aylık özlemlerini birbirlerine sarılarak giderdi.

Ayşe Uçarlı Boydak, “Görme engelli olduğum için idari izinli olarak evde karantina altındaydım. Çocuklara yasak gelince kızımla da dışarı çıkamadım. Aylardır ailemi ziyaret edemiyordum. Bayram dolayısıyla yanlarına gitmek istedim. Bu nedenle de çözüm merkezini arayarak belediyemizden yardım talebinde bulundum. Onların sayesinde bayramı ailemin yanında geçirdim” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Süleyman Salur yazdı! Bizi konuşturmadılar, konuşturmuyorlar

Süleyman Salur yazdı! Bizi konuşturmadılar, konuşturmuyorlar