15 Kasım 2019 Cuma

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ADAYI MUSTAFA DEMİR: ARTIK GURBETE GİTMEK YOK SANAYİ ALANLARI İNŞA EDİLECEK

Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir: Artık gurbete gitmek yok sanayi alanları inşa edilecek

Samsun'da Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan Mustafa Demir, Terme'de, Çarşamba'da ve Vezirköprü ilçesinde sanayi alanlarının inşa edileceğini açıklayarak, "Artık gurbete gitmek yok" dedi.

10 Mart 2019 Pazar 14:27 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Cumhur İttifakı adayı Mustafa Demir, Samsun'un yapılacak yeni sanayi alanları ile iş gücü çeken bir şehir haline geleceğini açıkladı.


Samsun'un Terme, Çarşamba ve Vezirköprü ilçelerinde yeni sanayi alanlarının inşa edileceğini söyleyen AK Parti ve Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Demir,  "4-5 yıllık zaman diliminde Samsun artık gurbete insan göndermeyecek. Muhtemelen dışardan iş gücü çeken bir Samsun’a doğru yürüyeceğiz. Sadece merkezdeki sanayi parsellerinin oluşmasıyla değil  Terme'de bin 700 dönüm, Çarşamba'da 900 dönüm yeni sanayi alanları oluşturacağız. Çarşamba'dakinin tapularını dağıttık. Vezirköprü’de de bin dönümlük sanayi alanı inşa edilecek.  Dışardan da işgücü çekmeye başlayınca bölgeyi de kalkındıran bir Samsun haline dönüşeceğiz. Bütün projeksiyonumuz, bütün çalışmalarımız buna yönelik olacak" dedi.

Samsun'un önümüzdeki 5 yılda turizm alanında ciddi atılımlara sahne olacağını da vurgulayan Mustafa Demir, şunları dile getirdi.
"Dolayısıyla bölgeyi de taşan, bölgeyi de aşan bir kaynak çeken, yatırım çeken bir kent haline geleceğiz. Böyle bir kentte de Büyükşehir Belediyesi hep gündemde olacak, hep aktif olacak, hep üretken olacak"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Meral Akşener Samsun mitingde konuştu! Senden korkarsam namerdim

Meral Akşener Samsun mitingde konuştu! Senden korkarsam namerdim