31 Mayıs 2020 Pazar

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ADAYI MUSTAFA DEMİR İLÇE MİNİBÜSLERİ İÇİN TERMİNAL PROJESİNİN DETAYLARINI AÇIKLADI

Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir ilçe minibüsleri için terminal projesinin detaylarını açıkladı

Samsun'da Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Demir, ilçelerden gelen minibüslerin şehir merkezine giriş yapamamaları ile ilgili sorunu kökten çözecek olan ilçe minibüsleri terminalinin detayları ile ilgili açıklamada bulundu.

21 Mart 2019 Perşembe 17:28 GÜNCEL

Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir, göreve gelmeleri ile birlikte ilçe minibüslerinin şehir merkezine giriş yapmalarını sağlayacak olan terminal projesini hayata geçireceklerini söyledi.


Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, 17 ilçeden kent merkezine gelen minibüslerin artık şehir içine girebileceğini belirterek, "Her vatandaşımızın sesini duymak, onları düşünmek zorundayız. Eski Bafra Garajı'nın bulunduğu yere akıllı terminal yaparak minibüs toplanma merkezini oluşturacağız." dedi.

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, şehir içi ve ilçelerine yönelik terminal projesi hakkında bilgi verdi.

Samsun'a 17 ilçeden gelen minibüslerin şehir merkezine ulaşmasıyla ilgili yaşanan sorunların giderilmesi yönünde kararlı adımlar atacaklarını belirten Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, Samsun'un bütün şehir olduğunu, ilçelerden, mahallelerinden merkeze gelen vatandaşların ulaşım sorunu yaşamamalarını istediklerini söyledi.

İlçe minibüslerinin şehir merkezine girmelerini sağlamak amacıyla eski Bafra Garajı'nın bulunduğu yere akıllı terminal yapılacağını ifade eden Demir, modern merkezin gelen ve giden yolcu şeklinde dizayn edileceğini, tüm ilçelerden kente giren minibüslerin buluşma noktası olacağını kaydetti.Vatandaşların çok sayıda toplu taşıma aracı değiştirerek seyahat etmelerini, gidecekleri yerlere zorluk çekerek ulaşmalarını istemediklerini vurgulayan Demir, "Bu ayrı bir mali külfette getirmekte. Minibüslerin eski Bafra Garajı'nın bulunduğu noktaya kadar gelmeleri, burada yolcularını indirip bindirmelerini sağlayacağız. İlçelerden gelen minibüsler neden şehir içine giremesin. 31 Mart'ta halkımız görevi bize tebliğ ederse, hayata geçireceğimiz çalışmalar arasında bu projemizde önemli bir yer tutacak. Herkesin bir yönetim tarzı vardır. Şu doğru bu yanlış şeklinde konuya bakmamak gerekli. Şuan günümüz şartlarında minibüslerimizin şehir trafiğini olumsuz etkilemeden, projemizi hayata getireceğiz." dedi.

Şayet aşırı yoğunluk veya başka olumsuzlukların ortaya çıkması halinde alternatif yol çalışmaları ve trafik düzenlemeleriyle sorunu da aşacaklarını dile getiren Demir, "Yıllardır halkımızdan böyle bir talep var. Şehrimizde toplu taşıma ağını güçlendirmek, modern bir hale getirmek, vatandaşlarımızın memnuniyetini artırmak bizim birinci görevimiz. Yakakent'teki, Terme'deki, Havza'daki, Vezirköprü'deki, Ladik'teki en ücra mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın da sesini duymak zorundayız." diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkan Ersan Aksu'dan seçim öncesi zehir zemberek açıklama

AK Parti Samsun İl Başkan Ersan Aksu'dan seçim öncesi zehir zemberek açıklama