15 Kasım 2019 Cuma

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ADAYI MUSTAFA DEMİR: YATIRIMCININ ÖNÜNDE Kİ TÜM ENGELLER KALKACAK

Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir: Yatırımcının önünde ki tüm engeller kalkacak

Samsun'da Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, yatırım, istihdam, aş, üretimin, kent değerleri birlikte yükseleceğini yatırımcının önündeki tüm engelleri ise kaldıracaklarını açıkladı.

16 Mart 2019 Cumartesi 16:19 GÜNCEL

Samsun'da Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, Atakum ilçesine bağlı Balaç Mahallesinde vatandaşlarla gerçekleştirdiği toplantının ardından Amatör Spor Kulüpleri Derneğinin üyeleriyle buluştu, yatırımcının önündeki tüm engelleri kaldıracaklarını açıkladı.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Atakum Belediye Başkanı ve adayı Zihni Şahin, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu ve teşkilat üyelerinin katıldığı programlar sonrasında İstiklal Caddesi'nde esnaf ziyaretleri gerçekleştirildi, vatandaşlarla sohbet edilip, talep ve önerileri dinledi.

Yoğun ilgiyle karşılaşan Cumhur İttifakı adayı Demir, programlarında yaptığı açıklamalarda vatandaşlarla bir olmanın ruhunda, sevgi ve gönül birlikteliği olduğunu, ortak payda olan Samsun için el ele çok çalışacaklarını, bir sevda olan 19 Mayıs Kenti'ni daha ileri taşıyacaklarını söyledi."KENTİMİZİN DEĞERLERİNİ ÖN PLANDA TUTACAĞIZ"
Kent yönetiminin önemli hassasiyetleri olduğunu, yaşayan bir şehrin kültürel, sosyolojik, tarihten gelen birikimleri, örf ve ananeleri olduğunun altını çizen Demir, "Biz Samsun'u evimiz, ailemiz gördük, bildik. Şehrimizle bütünleştik, onun bir parçası olduk. Tüm çalışmalarımızda kentimizin hassasiyetlerini gözeterek her zaman bir adım ileri atacağız. Attığımız her adım ise aşk ve sevgi ile olacak. Hani derler ya 'Aşk ile çalışan yorulmaz'. Biz bu kentin, ülkemizin sevdalısıyız yorulmayacağız, durmayacağız, çok çalışacağız. Samsun'a bu zamana kadar verilen hizmetler, yatırımlarla çok iyi bir duruma geldi. Yapılan araştırmalarda Türkiye'de yaşamak ve çalışmak için en iyi kentler arasında Samsun'da vardı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Sıralamada Samsun'u daha üst seviyelere çıkarmak bizim başlıca görevimiz. Bunlar kağıt üzerinde, sözde olmayacak. İcraatlarla, yaptıklarımızla, halka yansımalarıyla göstereceğiz." dedi.

Cumhur İttifakı adayı olarak en önemli konu başlığının arasında ekonomi, üretim ve istihdam olduğuna dikkat çeken Demir, kentin tüm dinamikleri ile birlikte, merkezi yönetiminde desteğini alarak ekonomik kalkınma hamlesini yerelde başlatmayı planladıklarını vurguladı.

"ÜRETİMİN, YATIRIMIN ÖNÜNDEKİ TÜM ENGELLERİ KALDIRACAĞIZ"
"Samsun'u üretimde, yatırımda, istidamda, ekonomide imrenilen kent haline getirmek büyük hedefimiz" diyen Demir, "Üretmeyen, istihdam oluşturmayan, güçlü bir ekonomiye sahip olmayan aşı, ekmeği düşünmeyen bir şehir, Türkiye kazanamaz. İktisadi kalkınma noktasında herkesin elini taşın atına koymasını önemsiyoruz. Ortak akıl ile hareketle herkesimi dinleyerek üretimin, yatırımın, istihdamın önündeki tüm engelleri kaldıracağız.  Özellikle il genelinde Organize Sanayi Bölgesi (OSB) sayısını artıracağız. Yatırım için cazip hale getiriceğiz. Sanayi yerleşim alanımızı 6 katına çıkarmayı planlıyoruz. Görev süremiz içinde 23 bin dönümlük bir OSB alanı hedefimiz var. Önümüzdeki ilk yıllarda 5 bin dönümlük bir alanın oluşumunu programa aldık. Yetmeyecek peşine yenileri eklenecek. Yurt içinden ve dışından sanayi yatırımlarını kentimize çekeceğiz. İş, aş imkanları ile gurbete vatandaşlarımızı göndermeyeceğiz. Cazibe merkezi Samsun vasfının oluşumu, Türkiye'nin her alanda örnek kenti olunması için büyük çaba harcayacağız."  diye konuştu.

"DEĞERLERİMİZİ KAZANIMA DÖNÜŞTÜRECEĞİZ"
Yeni OSB alanlarının oluşumunda ciddi bir planlama yapılacağını vurgulayan Demir, "Samsun hava, kara, deniz ve demir yolu gibi bir çok ulaşım imkanına sahip. Tarım alanları, verimli toprakları üretimi ile Türkiye'nin göz nuru.  Şehrimizin tüm kazanımlarını işleyerek değer katma noktasında durmadan, doğru kararlar ile adımlarımızı atacağız. İhracat ise bizim vazgeçilmezimiz. Yaptığımız tüm bu yatırımlar, desteklemelerle ülkemizdeki ihracat hamlesin de önemli bir paya sahip olmak istiyoruz. Yatırımcının önündeki tüm bürokratik engelleri kaldırıp, kolaylaştıracağız. Kim kazanacak, Samsun kazanacak, halkımız kazanacak Türkiye kazanacak." şeklinde konuştu.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit ve Dul Yetimleri Derneği'nin şehitler için düzenlediği mevlit programına katılan Cumhur İttifakı adayı Demir, şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak: Erdoğan Tok'a güvenimiz tam

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak: Erdoğan Tok'a güvenimiz tam