04 Aralık 2021 Cumartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI DEMİR AÇIKLADI! TEKNOFEST İÇİN 2 MİLYON KİŞİ GELECEK

Samsun Büyükşehir Başkanı Demir açıkladı! TEKNOFEST için 2 milyon kişi gelecek

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, TEKNOFEST 2022'nin Samsun'da yapılacak olması ile ilgili açıklamasında, "Şehrin tanıtımı için büyük fırsat. TEKNOFEST 2022 için Samsun'a 2 milyon ziyaretçi gelecek" dedi.

11 Ekim 2021 Pazartesi 19:10 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinin Ekim ayı açılış toplantısında konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, TEKNOFEST 2022 etkinlikleri için başlatılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.


Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı açılış toplatışında konuşan Başkan Mustafa Demir, TEKFONEST’in Samsun’da yapılacak olmasına değinerek, "Şehrin tanıtımı için büyük fırsat. Festival için kente yaklaşık 2 milyon ziyaretçi gelecek. Çalışmalara başladık” dedi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, gelecek yıl Samsun’da yapılacak TEKNOFEST ile ilgili açıklama yaptı. Belediye Meclisinin Ekim ayı açılış toplantısında konuşan Başkan Demir, "20’den fazla şehrin müracaat etmesine rağmen ilgili kurumların aldığı karar gereği, TEKNOFEST Karadeniz 2022, merkezi Samsun olmak üzere bölge illerimizde yapılacak. Festivalin Samsun’da yapılmasına katkı veren Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaasalan’ a, milletvekillerimize, valimize, rektörlerimize, tüm taraflara ve TEKNOFEST’ e dereceye giren öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun." dedi. 
 


Festivalle ilgili ulusal ve uluslararası düzeyde çok güzel tanıtım yapacaklarını anlatan Başkan Demir, “En büyük görev de meclisimize düşecek. İlçelerimizi de kapsayacak şekilde inşallah bir organizasyon şeması ve detayı çıkartacağız. 2022 TEKNOFEST’ i çok daha fonksiyonel şekilde bilgi ve teknolojinin onun da dışına taşacak her alandaki kültür etkinlikleriyle çeşitlendireceğiz. 17 ilçemizi de işin içine dahil olma noktasında fırsat yakalamış olacağız. Meclisimiz üzerine düşen görevi inşallah fazlasıyla yerine getirecektir. Bu organizasyonla birlikte Samsun’un bütün potansiyellerini, özelliklerini, organizasyon ve organizatörlük kabiliyetini tanıtmış olacağız. Bu süreçte şehrimizin tanıtımı için fırsat olacaktır” diye konuştu.  BİLİM MERKEZİ VE ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER
TEKNOFEST’le ilgili hazırlıklara başladıklarını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Festivale uygun projelerimiz ve çalışmalarımız var. Bunları da festivale kadar tamamlanış olacağız. Bunlardan en önemlisi akıllı şehir uygulamalarıdır. Çünkü festivale yaklaşık 2 milyon civarında ziyaretçi almamız muhtemel. Onların ulaşımına katkı sağlama noktasında akıllı şehir uygulamalarını tamamlama gayretinde olacağız. Bunun yanında elektrikli otobüsleri devreye alacağız. Otobüslerimizi 19 Mayıs ilçemize kadar uzatma gereği duyacağız. Bilim merkezimizi de festival açılışına yetiştireceğiz. Sanayi bakanımızla konuyu bir kez daha değerlendirdik.  Şuan hızlı şekilde inşaatını tamamlayıp sadece içindeki donanım ve tefrişat için bakanlığımızın 30 milyon civarında yatırımı olacak. Bilişim ve teknolojiyle ilgili birçok kalıcı yatırımı şehrimize kazandırmış olacağız. Bu bir fırsattır“ şeklinde konuştu. Festivali düzenleyen kuruluşlardan brifing alacaklarının altını çizen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, akabinde kurum ve kuruluşların yetkilileriyle bir araya gelerek değerlendirme yapacaklarını ve kent ölçeğinde çalışmalara başlayacaklarını kaydetti. Başkan Demir, her kesimin katkılarıyla güzel bir festivale imza atacaklarını vurguladı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatan DAŞ

13 Ekim 2021 Çarşamba 15:15

Daha 1 yıl var, afişlerle dolmaya başladı Samsun, tanıtım masrafı getirisinden büyük olcak gibi :D :D :D

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Terme Belediyesi'nin 2022 yatırım bütçesi 71 milyon TL olarak belirlendi

Terme Belediyesi'nin 2022 yatırım bütçesi 71 milyon TL olarak belirlendi