26 Ekim 2021 Salı

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI DEMİR ERHAN USTA'YA 20 BİN LİRALIK TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Samsun Büyükşehir Başkanı Demir Erhan Usta'ya 20 bin liralık tazminat davası açtı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta'ya 20 bin liralık tazminat davası açtı.

02 Eylül 2021 Perşembe 11:41 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta'ya şehit ailesine mezar yeri satışı yapılması ile ilgili açıklamaları sebebiyle tazminat davası açtı.


Şehit kardeşi Ayhan Hamlı'nın vefat eden babasına Asri Mezarlıkta ücret karşılığı mezar yeri satıldığı yönünde gündeme gelen haberler ve Ayhan Hamlı'nın açıklamaları sonrası, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta'da konuya ilişkin tepkisini dile getirerek beyanatlarda bulunmuştu. 

Şehit kardeşi Ayhan Hamlı'da Asri Mezarlıkta kendisine ücret karşılığı mezar yeri verildiğini, indirim talep etmelerine rağmen bu indirimin yapılmadığını dile getirmişti. Konu yerel ve yaygın haber siteleri ve gazetelerde de gündem olmuştu. Erhan Usta ise konuyla ilgili hem açıklamalarda bulunmuş hem de olayı meclis gündemine taşımıştı. Yaşanan bu tartışmalar sonrası Samsun Büyükşehir Belediyesi, Asri Mezarlıkla ilgili yeni bir karar alarak şehit yakınlarına bu mezar yerinde ücretsiz yer tahsisi yapılması için meclis onayı almıştı.

Hedef Halk Gazetesinde yer alan habere göre Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta'ya bu konu ile ilgili yaptığı açıklamalar sebebibiyle 20 bin liralık tazminat davası açtı. Şehit kardeşi Ayhan Hamlı'nın da tanık olarak gösterildiği tazminat davası ile ilgili yine Hedef Halk Gazetesinde yer alan bilgiye göre duruşma bugün 2. Asliye Hukuk Mahkemesinde saat 13:30'da görülecek.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Vatandaş

03 Eylül 2021 Cuma 08:42

Sımtafa, 6 nolu otobüsü niye kaldırdın, hastaneye gidemiyoz, nolcak şimdi?

Yunus

02 Eylül 2021 Perşembe 19:17

Belediyeti çiftlikleri gibi kullanan mustafa demir ve yönetimi şehit aile ve yakınları sözkonusu olduğunda mezar yeri parası istiyorBu nasıl işYoksa sayın demir sen Recep Tayyip Erdoğanın partisi akp li değilde hdp plk limisin söylede bizde bilelim.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Tokat-Pazar Belediye Başkanı Erdoğan Yılmaz'a cevabımız var!

Tokat-Pazar Belediye Başkanı Erdoğan Yılmaz'a cevabımız var!