27 Ocak 2021 Çarşamba

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI DEMİR, İÇME SUYUNA YAPILAN YÜZDE 25'LİK ZAM İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun Büyükşehir Başkanı Demir, içme suyuna yapılan yüzde 25'lik zam ile ilgili açıklama yaptı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, SASKİ Komisyon toplantısında içme suyuna yapılan yüzde 25'lik zammı savunarak, " Samsun'daki su fiyatı Türkiye'deki bir çok şehrin gerisindedir. " dedi.

22 Mayıs 2019 Çarşamba 18:39 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, SASKİ Komisyon toplantısında Samsun'da içme suyuna yüzde 25, sayaç okumaya ise yüzde 150 oranında fiyat artışı yapılması ile ilgili açıklama yaptı.


Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Kurulu Toplantısı'nda suya zam yapılmasına ilişkin madde bugün gündeme geldi. Samsun'da su fiyatına yüzde 25, sayaç okuma bedeline ise yüzde 150 artış yapılmasını kapsayan gündem maddesi oylanmadan önce konuyla ilgili bir açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Zihni Şahin döneminde su fiyatlarına yapılan yüzde 15'lik indirimin SASKİ'ye her ay 4.5 milyon lira zarar verdiğini söyledi.

Samsun Haber Ajansı.net sitesinden Kenan Akyüz'ün haberine göre Mustafa Demir, bugün karara bağlanan suya zam yapılması ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bu düzenleme geçmişte alınan bir indirim kararının SASKİ'nin bütçesine getirdiği çok negatif bir yükün düzenlenmesi şeklindedir. SASKİ'nin görevlerini icra edebilmesi için bu alınması gereken bir karardır. Bu ayarlamadan sonra bile Samsun'daki su fiyatı Türkiye'deki bir çok şehrin gerisindedir. Geçmişte yapılan reel bir düzenleme değildi. SASKİ'ye aylık 4,5 milyon yük getiren bir karar alınmıştı bu o kararın düzenlenmesi" dedi.

Öte yandan Haber Gazetesinin baş yazarı Ali Yılmaz Ergen'de bugün yazdığı 'Önce indirim Sonra Bindirim' başlıklı köşe yazısında içme suyuna yüzde 25, sayaç okumaya yüzde 150 oranında zam yapılmasını eleştirerek, "Seçim öncesi indirim, seçim sonrası bindirim. Milleti keriz mi sanırsınız, gün gelir dersinizi alırsınız" demişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

Hayati

23 Mayıs 2019 Perşembe 15:58

Reis enflasyonla mücadele etmeye çalışıyor alttaki adamlar kendini düşünüyor. Vizyon yok ki. Yaptığım zam enflasyon rakamalarını nasıl etkiler diye düşünsün.

samsun lu

23 Mayıs 2019 Perşembe 08:09

samsun da su temin şartları ile diğer illerde su temin şartları aynımı bu insanlara bu su ücreti hak

Samsun gerçekleri

23 Mayıs 2019 Perşembe 00:06

İstanbulda su konutlarda 4 tl demekki istanbulu yakaladık eskiden istanbulun yarısı oranında idi su fiyatları samsun uçtu demekki istanbullu ile aynı fiyata su içiyoruz maşallah

Angora

22 Mayıs 2019 Çarşamba 19:34

Halk'ına sordunuz mu bunu ?

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun SASKİ suya yapılan yüzde 15'lik indirimden 4.5 milyon TL zarar etti

Samsun SASKİ suya yapılan yüzde 15'lik indirimden 4.5 milyon TL zarar etti