02 Aralık 2021 Perşembe

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI DEMİR PROJE VE HİZMETLERİN SON DURUMU İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ

Samsun Büyükşehir Başkanı Demir proje ve hizmetlerin son durumu ile ilgili bilgi verdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Saathane, Cumhuriyet Meydanı, Subaşı Yer Altı Otoparkı, Anakent İş Merkezi, Gülsan Sanayi Sitesi, Türk-İş Eğitim Merkezi ve Yalı Kafe alanı ile ilgili sürdürülen çalışmalara ilişkin son bilgileri verdi.

17 Ekim 2021 Pazar 19:59 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, kentte devam eden hizmet ve projelerle ilgili açıklamalarda bulanarak, seçim sürecinde söz verdiği projeleri tek tek hayata geçireceğini söyledi.


Samsun Cumhuriyet Meydanı, Saathane Meydanı, Subaşı Yer Altı Otoparkı, Kentsel Dönüşüm, Yalı Kafe, Anakent İş Merkezi ile Türk-İş Eğitim Merkezinin yıkımı, Gülsan Sanayi Sitesinin taşınması gibi son durumu merak edilen çalışmalara dair kapsamlı bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, seçim sürecinde verdiği vaatlerin hepsini 5 yıl içinde hayata geçireceğini ifade etti.

PROJELERİN HEPSİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
Açıklamasında "Seçim döneminde ne söylediysek hepsi üzerinde çalışıyoruz" diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Olmayacak, yapılmayacak hiç bir proje yok. Hepsini hayata geçireceğiz. Bunların bir kısmı süreç itibariyle gelecek döneme sarkacak. Kent merkezinde yeni yaşam alanları oluşturuyoruz. Otopark sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Kentsel dönüşüm ile adım adım mahallelerimizi dönüştürüyoruz" dedi.

Saathane Meydanı ve Subaşı Meydanında süren çalışmaların iyi bir şekilde ilerlediğini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şu bilgileri verdi.

KIRANKÖY'E 1400 KONUTLUK KENTSEL DÖNÜŞÜM
"Tüm sorunları çöze çöze geliyoruz. Kıranköy'de 1400 konutluk kentsel dönüşüm hızlı bir şekilde devam ediyor. Mülkiyetleri oraya taşıyıp insanlarımızı nakledip eski konutları yıkacağız. Doğru ve güzel bir kent planlamasıyla otoparkı ve yaşam alanları olan yeni konutlar inşa edeceğiz. Samsun’un 946 kırsal mahallesi var. Tamamının altyapı sorununu bitireceğiz. Seçim döneminde bunların tamamının hesabını yapıp yolunu yapmaya karar verdik. 5 yıl içinde bitirmeye söz verdim. 2023 yılının sonuna kadar tamamını bitiyoruz. Genişletmeyle birlikte kaliteli bir şekilde asfalt yapıyoruz. Ekiplerimiz çalışıyor. Tüm mahallelerin içme suyu meselesini de çözüyoruz. Arıtmaları büyütüyoruz. 30 Milyon TL maliyetle Havza’ya içme suyu arıtma tesisi kuruyoruz. Tüm ilçe kaliteli su tüketecek. İlçelerin grup yollarını yapıp içme suyu sorunlarını çözdüğümüzde köyler kasabaya dönüyor. Bunun örnekleri oluşmaya başladı."

ANAKENT İŞ MERKEZİ RAMAZAN AYINA KADAR YIKILICAK
Subaşı otoparkının bitme noktasına geldiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Anakent İş Merkezi’ni de Ramazan ayına kadar yıkacaklarını dile getirdi. 

Yıkılacak olan Anakent İş Merkezinin yerine otopark yapacaklarını vurgulayan Başkan Demir, "Ayrıca Cumhuriyet Meydanı için başlattığımız proje sürüyor. Akıllı şehir uygulamalarımız devam ediyor. Toybelen sürüyor. Gülsan kamulaştırılıp taşınacak. Yalı Kafe’nin olduğu alandaki yeni kültürel proje ihaleye gidilecek. Kütüphane projesi Türk-İş Eğitim Merkezi'nin yıkımıyla başlayacak. Samsun geleceğin şehri." diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Kezban

19 Ekim 2021 Salı 23:38

Şaka gibi milletin aklıyla dalga geçiyor yıkımı proje olarak sunuyo

vatandaş

18 Ekim 2021 Pazartesi 10:09

Çok sevindirici bir haber, hemen biter inşaallah, arabası olmayanlar kalemkayadan hastanelere zor gidiyor, otobüs olursa başkanlığı daha güzel olur...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da sınıflar karantinada! Öğrenciler hastanede PCR testi kuyruğunda

Samsun'da sınıflar karantinada! Öğrenciler hastanede PCR testi kuyruğunda