18 Ocak 2021 Pazartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI DEMİR'DEN ASARCIK İLÇESİNE 100 KONUTLUK YENİ MAHALLE MÜJDESİ

Samsun Büyükşehir Başkanı Demir'den Asarcık ilçesine 100 konutluk yeni mahalle müjdesi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Cumhur İttifakı kapsamında belediye başkanlığı MHP'ye bırakılan Asarcık ilçesine 100 konutluk yeni mahalle yapılacağını müjdeledi.

10 Kasım 2019 Pazar 12:38 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Asarcık İlçesine yaptığı ziyarette alt yapı çalışmalarını yerinde incelerken, Asarcık ilçesine 100 konutluk yeni bir mahalle yapılacağını açıkladı.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilçeleri ziyaret ederek 'Mahalle Buluşmaları' ve 'İstişare Toplantıları'na devam ediyor. Son olarak Asarcık'a giden Başkan Mustafa Demir, "Boşa harcayacak zamanımız yok" dedi ve ilçe halkına, '100 konuttan oluşan yeni bir mahalle' kurulacağının müjdesini verdi.

ALT YAPIDA 2 AYLIK BÜYÜK BAŞARI
Hafta sonu mesaisini Asarcık'a ayıran Başkan Mustafa Demir, İlçe Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal ve teknik ekiplerle birlikte yapımı tamamlanan 14 kilometre ve çalışmaları süren 6 kilometre uzunluğundaki yol çalışmalarını inceledi. Mehmet Çetin Caddesindeki incelemenin ardından Arıcak Mahallesi'ne geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, burada vatandaşlarla buluştu. 

Belediye imkanlarıyla gerçekleştirilen alt yapı yatırımlarında 2 ayda önemli bir başarıya imza attıklarına dikkat çeken Demir, ''Asarcık'ta 2 ayda yaptığımız yol uzunluğu 20 kilometreyi geçti. Arıcak Mahallesinde ise 10 kilometrelik standartlara uygun beton yol yapacağız" dedi.

940 MAHALLE YENİ YOLA KAVUŞACAK
Samsun İl genelinde 2 ayda 450 kilometrelik yol yapımı gerçekleştirdiklerini açıklayan Mustafa Demir, "Kısa sürede gerçekleştirdiğimiz yol yapımları birçok derde ilaç oldu. Gelecek yıl bin kilometrelik yeni yol yapımı hedefliyoruz. Bunun programını yaptık. Sadece Asarcık'ta gelecek yıl 40 kilometrelik yol yapılacak. Allah'ın izniyle mahallelerde halkımızın, muhtarlarımızın acil yol ihtiyacı kalmayacak. 2021'de de bin kilometre yol yapmayı hedefliyoruz. Kısacası, 5 yıla kalmadan 940 mahallemiz yeni yola, yeni ulaşım imkanlarına kavuşmuş olacak. Tüm imkanları sizler için seferber ederek projelerimizi hayata geçirip hizmetinize sunacağız" diye konuştu.VERİMLİLİK VE HIZLI HAREKET KABİLİYETİ
Milletin kendilerinden hizmet beklediğinin bilincinde olduklarını, bu nedenle hızlı hareket etmeye çalıştıklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ''Biz sizlere hizmet için varız. O nedenle boşa harcayacak vaktimiz yok. Siyaset millete hizmet yeridir. Ekibimle birlikte bu şuurla çalışıyorum. Vatandaşlarımız hizmet bekliyorken boş yere vakit harcayamayız. O yüzden gece gündüz koşturuyoruz, koşturacağız. Sahada yaptığımız her hizmeti kendi potansiyelimizle yapıyoruz. Dolayısıyla verimlilik ve hızlı hareket kabiliyetimiz aslında buradan geliyor" dedi.

ASARCIK'TA 'ŞEHİRLEŞME' PROJESİ
Asarcık'ın gelişmesi ve değişmesine büyük önem verdiğini vurgulayan Başkan Demir, "Asarcık'ta 100 konutluk bir mahalle kuracağız. Bununla Asarcık'ı şehirleştirmeye çalışacağız. Planını programını gerçekleştirdikten sonra gelen talepler de dikkate alınacak çalışmalara başlayacağız. Allah’ın izniyle önümüzdeki 4.5 yılı Asarcık'ta da verimli geçireceğiz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

11 Kasım 2019 Pazartesi 14:04

ilçe bağlantı yollarınıda yapılmalı ,karayollarıda biraz çalışsa ladik toptepe bölünmüş yolunu yapmak çok zor bir iş olsa gerek

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir seçimde vaat ettiği projelerin yüzde 80'inin ilk adımını attıklarını açıkladı

Mustafa Demir seçimde vaat ettiği projelerin yüzde 80'inin ilk adımını attıklarını açıkladı