22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI MUSTAFA DEMİR GÖREVİ TESLİM ETMEZSEM NAMERDİM DEDİ

Samsun Büyükşehir Başkanı Mustafa Demir görevi teslim etmezsem namerdim dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yüzünün sert olduğu, Samsunlu olmadığı yönünde yapılan eleştirilere verdiği cevapta, "Estetik ameliyat yaptıramam. Sert biri değilim. Benden daha fazla hizmet hizmeti geçen çıksın görevi teslim etmezsem namerdim" dedi.

06 Temmuz 2020 Pazartesi 00:02 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 31 Mart seçimlerinde sert biri olduğu ve Samsunlu olmadığı yönünde eleştirilerle karşılaştığını açıklayarak, bu eleştirilere yanıt verdi.


Samsun'un Asarcık ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, burada yaptığı açıklamalarda "Benden daha fazla Asarcık’a, Kavak’a, Alaçam’a, Vezirköprü’ye hizmeti geçen çıksın. Derhal görevi teslim etmezsem namerdim" dedi.

31 Mart seçim sürecinde kendisine yönelik yürütülen sert biri, Samsunlu değil şeklinde ki propagandalara da cevap veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Ben çocukluğumdan beri çalışıyorum. Benim gülmeye oynamaya pek vaktim olmadı. Estetik ameliyatı yaptıramam. Ben sert biri değilim. Bir de dediler ki; Samsunlu değil. Şimdi Samsunlunun kim olduğu anlaşıldı mı?" açıklamasında bulundu. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, bugün önce daire başkanları ile bir toplantı yaptı. Kentte yapılan ve yapımı devam eden projelerle ilgili daire başkanlarından brifing alan Başkan Demir, daha sonra beraberinde Başkanvekili Nihat Soğuk, Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal ve Özel Kalem Müdürü Süleyman Demirtaş ile birlikte Asarcık İlçesi’ne geçti.Burada İlçe Belediye Başkanı Şerif Kılağuz ile Koşaca ve Eynelli mahallelerinde yapılan 1150 metre, Esentepe’de 1800 metre ve Edilli’ de 700 metrelik sathi kaplama çalışmalarını inceleyerek kendisini karşılayan vatandaşlarla sohbet eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 4 yıl içinde tüm altyapıyı tamamlayacaklarını dile getirdi. 2024’te büyükşehirlerde kırsalda altyapısını tamamlayan ilk il olacaklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Şu an Asarcık’tayız. Başkanımız Şerif bey burada. Ayrımız gayrımız yok. Ne diyorduk; bizim sorumluluğumuzda siyaseten Samsun’da kavga, çekişme olmayacak. Aklı, fikri hizmette olanın kavgaya vakti olur mu?  Bu milletin hakkına hukukuna sahip çıkacağız. Milletin maddi imkanlarını kul hakkına girecek bir işe sebebiyet vermeden milletin hizmetine harcadığımızda böyle bereketli oluyor. Samsun’la ilgili şu kadar borcumuz falan var, evet anladık.  Türkiye’de proje finansmanı noktasında Ankara’dan isteyip de alamadığımız hiçbir şey olmadı. İlçe belediye başkanlarımızla, ilçe teşkilatlarımızla, muhtarlarımızla, hemşerilerimizle Samsun’a hizmet etmeye devam ediyoruz. Eksiklerimiz olabilir.  Hepimiz insanız hata yapabiliriz, yanlış yapabiliriz. Belediye gömleği giyen her arkadaşım vatandaşımıza saygılı olmak zorundadır” dedi.

Samsun Büyükşehirin mali imkanlarının geçmiş 20 yılda sahip olduğu en zayıf yıl olduğunu söyleyen Başkan Demir, “Pandemi sürecinde de gelirlerimiz düştü” diyerek şunları söyledi:
 
“BENİM GÜLMEYE, OYNAMAYA PEK VAKTİM OLMADI”
“Buna rağmen hız kesmeden çalışmalara devam ediyoruz.  Geçmişten devraldığımız borç miktarını da aşağıya düşürüyoruz. Siz Asarcık’tan ne anlıyorsunuz bilmem ama ben Asarcık’tan Türkiye’yi anlıyorum. Türkiye Asarcık’tır. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Bugün bu ülkenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Ümmetin önderi. Bütün insanlığın ihtiyaç duyduğu ülkenin hizmet lideri. Anadolu’ dan kurduğu hizmet seferberliği ile birlikte ülkesine hizmet ediyor, kalkındırıyor. Bütün dünya insanlığı da buradan hizmet bekliyor. Arkadaşlar yıllar önce Libya’ya bırakın asker göndermeyi, şu anda oradayız. Neye karşı, tam dünyaya karşı. Peki bu nasıl oldu. Bu sizin sayenizde oldu. Asarcık’ın ne olduğunu anladınız mı şimdi? Benim bir oyumdan ne olur dersiniz. O oy öyle bir oy ki Türkiye’yi şaha kaldırır. Ben kurucu il başkanlığı yaptım. İlçe teşkilatını kurmak için buraya geldiğimde, kimsenin girmediği çıkmadığı yollarda mahalle ziyaretlerimizi hatırlıyorsunuz.  Bugün bu ülkeye o gücü veren Asarcık, Ayvacık, Alaçam, Yakakent, Vezirköprü, Terme, Havza bütün Samsun. Bu hizmetler buradan türedi. 3 dönem milletvekilliği yaptım. Bakanlık, komisyon başkanlığı yaptım. 13 seçim geçirdim. Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak da 31 Mart’ta bir seçime geçirdim. 3 dönem bitti ‘işimizin başına dönelim’ dedik. ‘Çocuklarımızla torunlarımızla birlikte olalım’ dedik. Ama Cumhurbaşkanımız ‘hizmete devam’ dedi. Ama biz seçimle ne ile karşılaştık. Dediler ki, yüzü sert. Arkadaşlar ben çocukluğumdan beri çalışıyorum. Benim gülmeye oynamaya pek vaktim olmadı.  Estetik ameliyatı yaptıramam. Ben sert biri değilim. Bir de dediler ki; Samsunlu değil. Şimdi Samsunlunun kim olduğu anlaşıldı mı? Benden daha fazla Asarcık’a, Kavak’a, Alaçam’a, Vezirköprü’ye hizmeti geçen çıksın. Derhal görevi teslim etmezsem namerdim. Hizmet etmeye çalışmaya devam edeceğiz.”

Başkan Demir konuşmalarını ardından ilçede ziyaretlerini sürdürdü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

samsun

07 Temmuz 2020 Salı 10:01

Kendini çok önemseme başgann,düşmez kalkmaz bir Allah.Samsuna şuan kadar hiçbirşey vermedinBekliyoruz..

Mehmet

07 Temmuz 2020 Salı 08:41

Senden çok daha iyi yaparım başkanlığı bırakmaya hazır mısın?

SAMET

06 Temmuz 2020 Pazartesi 09:38

Atadığı bir taneüst düzey Samsunlu var mı? En son basın danışmanını bir Trabzondan getirdi. Yazıktır Bu şehirde hiç mi 'liyakatlı' adam yetişmiyor. Evet trabzon lobisi varken Samsunun çocukları o makamlara gelemez.

SAMET

06 Temmuz 2020 Pazartesi 09:38

Atadığı bir taneüst düzey Samsunlu var mı? En son basın danışmanını bir Trabzondan getirdi. Yazıktır Bu şehirde hiç mi 'liyakatlı' adam yetişmiyor. Evet trabzon lobisi varken Samsunun çocukları o makamlara gelemez.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Nebiyan Kestanesinden çay üretimi için DOKAP'a proje sunuldu

Samsun'da Nebiyan Kestanesinden çay üretimi için DOKAP'a proje sunuldu