24 Kasım 2020 Salı

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI MUSTAFA DEMİR: SU PARASINI ÖDEYEMEYENİ SUSUZ BIRAKMAYACAĞIZ

Samsun Büyükşehir Başkanı Mustafa Demir: Su parasını ödeyemeyeni susuz bırakmayacağız

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, suya yüzde 25 zammın kabul edildiği meclis toplantısında yaptığı konuşmada, "Parası olmadığı için, gerçekten ödeyemediği için kimseyi susuz bırakmayacağız. Bununda taahhüdünü veriyorum." dedi.

23 Mayıs 2019 Perşembe 15:17 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, SASKİ'nin suya yüzde 25, sayaç bakım ücretine ise yüzde 150 artış yapılması ile ilgili talebini görüşmek üzere toplanan Büyükşehir Meclisi toplantısında açıklamalarda bulundu.


SASKİ Komisyonu tarafından kabul edildikten sonra bugün Samsun Büyükşehir Meclisinde de görüşülerek oy çokluğu ile kabul edilen su fiyatlarına artış konusu ile ilgili konuşan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Samsun'un yapılan yüzde 25 artışa rağmen Türkiye'de suyu en ucuz kullanan illerden bir tanesi olduğunu ifade etti.

SASKİ'nin en son Samsun'da 1999 yılında suya fiyat düzenlemesi yaptığını hatırlatan Mustafa Demir, su fiyatlarına yüzde 25'lik artış yapılması ile ilgili oylama öncesi meclis üyelerine açıklamalarda bulunarak, "SASKİ'yi verimli hale getirmek zorundayız.Yapılacak ayarlamadan sonra da Türkiye'de suyu ucuz kullanan illerden bir tanesiyiz." dedi.

Samsun'da su fiyatına yapılacak artış nedeni ile faturasını ödemekte zorlanan yada ödeyemeyenlerle ilgili de açıklamalarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Parası olmadığı için, gerçekten ödeyemediği için kimseyi susuz bırakmayacağız. Bununda tahahütünü veriyorum. Emekliyi, asgari ücretliyi mağdur etmeyeceğiz." diye konuştu.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Mahmut Kol

23 Mayıs 2019 Perşembe 18:28

Mustafa demirin enflasyona katkısı yüzde kaç olacak?

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da İlkadım Belediyesi Başkanı Demirtaş, sosyal denge sözleşmesini imzaladı

Samsun'da İlkadım Belediyesi Başkanı Demirtaş, sosyal denge sözleşmesini imzaladı