17 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DEMİR GÜLSAN SANAYİ ESNAFLARI İLE BULUŞTU

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir Gülsan Sanayi esnafları ile buluştu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Gülsan Sanayi esnafı ile bir araya gelerek Toybelen Sanayi Sitesi için esnaflara, "Türkiye’nin en modern ve tek deniz manzaralı sanayi sitesi Samsun'da olacak. Orayı enfes bir şekilde sizin hizmetinize sunacağız" dedi

14 Temmuz 2021 Çarşamba 21:09 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Gülsan Sanayi Sitesi esnafları ile bir araya gelerek taşınma ve diğer konularda esnafların merak ettiği soruları cevapladı.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Gülsan Sanayi esnafı ile bir araya gelerek, “İki yıl içerisinde altyapısı ve üst yapısıyla tamamen bitirilmiş olacak Toybelen’ de esnaflık yapacaksınız. Orası Türkiye’nin en modern sanayi sitesi olacak” diyerek, “Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ile birlikte ilçenin yaklaşık 50 yıllık planını hazırlıyoruz. Aynı şekilde İlkadım’da da planlama yapıyoruz. Plansız hiçbir bölge kalmayacak” ifadelerini kullanıp, 2023 yılının Samsun’da birçok projenin yapılıp neticeye ulaşıldığı yıl olacağını vurguladı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Gülsan Sanayi esnafı ile kahvaltıda buluştu. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik Kaymakamı Mahmut Helal, Madeni ve Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, Canik İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Şafak ile birlikte esnafla bir araya gelen Başkan Demir, sorunları dinleyip Toybelen projesinde gelinen son durumu anlattı.Gülsan Sanayi Sitesi’nin, Türkiye’de 36 senede dönüşüme tabi tutulan ender yerlerden biri olduğunu vurgulayan Başkan Demir, “1970’li yıllarda başladı, 1980’lerde taşındı, aradan 40 yıl geçmeden Gülsan Sanayi Sitesi dönüşüme tabi tutuldu. O günkü imarı bilenler biliyor. Geçici süreli imarı olan tek yer Türkiye’de burası. Ne demek bu biliyor musunuz? Başlarken daha sonra burası kalkacak diye karar almışlar. Türkiye’de bunun bir başka örneği yok” diye konuştu.

PLANSIZ HİÇBİR BÖLGE KALMAYACAK
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ile birlikte ilçenin yaklaşık 50 yıllık planını hazırladıklarını ifade eden Başkan Demir, “Aynı şekilde İlkadım’ da da planlama yapıyoruz. Plansız hiçbir bölge kalmayacak. Batı Çevre Yolu projesi de onaylandı. Bayramdan sonraki kısa süre içerisinde Ulaştırma Bakanımız Samsun’a gelecek. Şehir hastanesinin yolunu da kendisiyle konuştuk. Onu da karayollarına yaptıracağız. Uygulama projesi başladı. Bir de Ankara Yolu’ndan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’na birleşen yeni yapılan bir kavşak var. Orası nizami değil. Oraya yeni bir proje geliştiriyoruz. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’ndan çevre yoluna direk nasıl geçeriz bunun hesabını yapıyoruz. Alttaki yapıyı yıkmadan geçebilecek miyiz buna çalışıyoruz. Orada sabah ve akşam gidin bakın 2 kilometre kuyruk oluşuyor” ifadelerini kullandı. BAŞKA ŞEHİRLERE DE ÖRNEK OLACAK
2023 yılının Samsun için birçok projenin yapılıp neticeye ulaşılacak yıl olduğunu dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Gülsan Sanayi sitemizdeki esnaflarımızla birlikte yaptığımız proje kapsamında Toybelen’e de taşınmış olacağız. Türkiye’nin en modern ve tek deniz manzaralı sanayi sitesi Samsun’da olacak. Bize büyük desteği olan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’un da katılımıyla orada bir temel atma töreni yapacağız. Orayı enfes bir şekilde sizin hizmetinize sunacağız. 3 girişi olacak. Korumalı, muhafazalı, giriş çıkışı kontrollü, bütün yolları yapılacak. Camisi, restoranı,  ticari alanlarıyla kent dokusu içerisinde en modern sanayi sitesini Türkiye’de ilk defa gerçekleştirmiş olacağız. Bunun Türkiye’de başka şehirlere de örnek olacağını düşünüyoruz" dedi.

GÜLSAN’IN YERİNE MİLLET BAHÇESİ
Toybelen Sanayi Sitesi’ni 2023 yılında altyapısı ve üst yapısıyla tamamen bitirip hizmete alacaklarını söyleyen Başkan Demir şunları ifade etti:
“Şuanda orada SASKİ bütün çalışmalarını yapıyor. Gülsan Sanayi Sitesi’nin mevcut alanında da yeni bir kent dokusu oluşturmayacağız. Tamamını kamulaştıracağız. Burada çok güzel bir proje çalışması devam ediyor. Çok güzel bir cami külliye, bir botanik bahçe içerisinde millet bahçesi ve doğu parkı da ilave ediyoruz, 20 metrelik bir köprü ile karşıya geçilecek. Buradaki 656 dönümlük dokuyu Samsun’un kalbine yerleştireceğiz. Göreve başladığımız ilk günden itibaren gece gündüz gayret ediyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

cevdet

16 Temmuz 2021 Cuma 08:10

batı çevre yolu 15 yılda yapılamadı hala cek cak doğu çevre yoluna ömür yetmez:)

cevdet

16 Temmuz 2021 Cuma 08:08

Toybelen de yollar berbat bu yollar yapılmalı ,yeni yollar açılmalı saskı k****izasyon ,su ,yağmur suyu k****larını şimdiden yapmalı ,yedaş ,telekom tüm alt yapı yapılmalı sonra yollar yapılmalı ,kamalı tokiye bağlantı yolu açılmalı başkanım

Vatandaş

15 Temmuz 2021 Perşembe 15:30

Bu terbiyesize söyleyin kendi reklamını sipariş, servis ettiği gibi vatandaşın mağdur olacağı durumları da servis, sipariş etsin.15 temmuzda duraklarda saatlerce bekleyenlerin vebali öteye kalmasın inşaallah.o yeterince odun hazırlamışa benziyor öteye zira...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Burhan Mucur'dan 15 Temmuz açıklaması! Hainlere karşı tek yüreğiz

Burhan Mucur'dan 15 Temmuz açıklaması! Hainlere karşı tek yüreğiz