22 Ocak 2022 Cumartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DEMİR LİDERLERİN 19 MAYIS FOTOĞRAFI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir liderlerin 19 Mayıs fotoğrafı ile ilgili açıklama yaptı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 19 Mayıs'ın 100. yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve siyasi parti liderlerinin Samsun'da bir araya gelerek verdikleri 19 Mayıs pozunun birlik ve beraberliğin fotoğrafı olduğunu açıkladı.

20 Mayıs 2019 Pazartesi 16:58 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Kılıçdaroğlu, Bahçeli, Perinçek, Karamollaoğlu, Aksakal'ın 19 Mayıs'ın 100. yılında Samsun'da verdikleri birliktelik fotoğrafı ile ilgili açıklama yaptı.


19 Mayıs'ın 100. yılı kutlamaları için Samsun'a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın törenlere katılan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli, SP Genel Başkanı Karamollaoğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, DSP Genel Başkanı Aksakal ile birlikte, Atatürk'ün Samsun'a çıktığı Tütün İskelesinde verdiği tarihi fotoğraf karesi ile ilgili konuşan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, "Birlik ve beraberliğin fotoğrafı" dedi.

Başkan Mustafa Demir Cumhurbaşkanı Erdoğan ve siyasi parti liderlerinin Samsun'da çekindiği 19 Mayıs fotoğrafının büyük ilgi gördüğünü belirterek, "Ülke genelinde büyük ilgiyle karşılanan bu fotoğraf karesi, ülkemizin birlik ve beraberliğinin de fotoğrafıdır. Bu fotoğraf aynı zamanda, Cumhurbaşkanımız'ın ülkemizin birliği, beraberliği ve bekası için ne kadar önemli bir rol model olduğunun da göstergesidir" diye konuştu.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yaptığı açıklamada ayrıca 19 Mayıs'ın 100. yıl kutlamalarına katılan Samsunlulara ve şehir dışından gelen misafirlerede teşekkür etti.

Ocak ayından bu yana başlattığı 19 Mayıs'ın 100'üncü Yılı kutlama etkinlikleriyle adından söz ettiren Samsun, 19 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilen programlarla da Türkiye'de gündem oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 19 Mayıs'ın 100 yıllık tarihinde Samsun'da ilk kez bir Cumhurbaşkanı'nın katılımıyla kutlandığını hatırlatarak, "Samsunlular olarak büyük bir gurur yaşadık. Hemşehrilerime katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

SAMSUNLU, BAYRAMINA SAHİP ÇIKTI
19 Mayıs coşkusunun sabahın ilk saatlerinde Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladığına dikkati çeken Mustafa Demir, "Günlerdir, haftalardır, aylardır 100'üncü yıla hazırlanan Samsunlular, 19 Mayıs sabahı çok daha büyük coşkuyla, çok daha büyük gururla bayramlarına sahip çıktı. Kentin çeşitli yerlerinde düzenlenen etkinlikler olsun resmi etkinlikler olsun Samsun'umuza yakışır nitelikteydi. Halkımızdaki 19 Mayıs heyecanı ve sevinci, geleceğe çok daha umutla bakmamızı sağladı" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ
19 Mayıs 1919'un 100'üncü Yılı ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı kutlamalarının yapıldığı Tütün İskelesi'nde ise coşkunun ve gururun doruğa çıktığını ifade eden Başkan Demir, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı buradaki törenler onbinlerce Samsunlu'nun Tütün İskelesi'ne akması, bizleri son derece memnun etmiştir. 19 Mayıs şehri Samsun, tarihinde ilk kez bir Cumhurbaşkanı'nın katılımıyla 19 Mayıs'ı kutladı. Bu nedenle katılımlarıyla bizleri onurlandıran sayın Cumhurbaşkanımıza, Samsunlular adına teşekkürlerimizi ve minnetlerimizi sunuyorum" dedi.

SAMSUNLU OLMANIN HAKLI GURURU
19 Mayıs'ın, sadece Türk tarihine değil dünya tarihine de nakşedildiğini belirten Mustafa Demir, "Çünkü bu tarihte atılan ilk adım, tutuşturulan ilk kıvılcım, bir milletin kaderini tamamen değiştirmiş, dünyanın adeta merkezinde yer alan Anadolu'da yepyeni bir cumhuriyetin kurulmasını sağlamıştır. Bu nedenledir ki sadece şahsım değil tüm Samsunlular, 19 Mayıs'ın şehrine tabi olmanın haklı gururunu yaşamaktadırlar. Türkiye'nin kurtuluşunun müjdelendi Samsun'dan bir kez daha tüm dünyaya, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet hür ve tam bağımsız bir şekilde yaşacağını gösterdik. Bundan sonra devam edecek olan etkinliklerimizde de aynı ruhla ve aynı gurur taşıyarak 19 Mayıs'ın 100'üncü yılını kutlamaya devam edeceğiz" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

HDP'li Buldan, Erdoğan ve liderlerin 19 Mayıs Samsun fotoğrafını güzel bulmadı

HDP'li Buldan, Erdoğan ve liderlerin 19 Mayıs Samsun fotoğrafını güzel bulmadı