19 Eylül 2020 Cumartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DEMİR: SAMSUN İÇİN TURİZMDE HAMLE ZAMANI

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir: Samsun için turizmde hamle zamanı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun'un ilde tüm turizm potansiyelini çok daha iyi bir şekilde değerlendirerek ülke ve dünya gündemine taşıyacaklarını açıklayarak, "Samsun için turizmde hamle zamanı" dedi.

16 Nisan 2019 Salı 15:33 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Turizm Haftası nedeniyle  yaptığı açıklamada, Samsun'un tüm ilçelerinde bulunan turizm potansiyellerini çok daha iyi değerlendirmek zorunda olduklarını söyledi.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  ülkedeki iç turizme dikkat çekmek ve turizmin önemini aktarmak amacıyla her yıl 15-21 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Demir, mesajında şunları dile getirdi:
"Samsun, 17 ilçesinde barındırdığı tarihi ve doğal güzellikleriyle dev bir turizm potansiyeline sahiptir. Ülkemizde, özellikle son yıllarda yeniden gelişme trendine giren turizm sektöründen Samsun'un da gereken ve hak ettiği payı alabilmesi için ilimiz genelinde bulunan potansiyeli çok daha iyi değerlendirmek zorundayız. 

KIZILIRMAK'TAN LADİK GÖLÜ'NE...
Karadeniz'in en büyük ili olan Samsun, kilometrelerce sahili, plajları, muhteşem kumsalları ile, arkeolojik ve SİT alanları ile, doğa harikası gölleri, yaylaları ve ovaları ile, müzeleri ile bu turizm kentidir. Dünya mirası Kızılırmak Deltası, Nebiyan Dağı, Vezirköprü'de kanyonu, Kunduz Yaylası, tarih fışkıran kazıları, Ladik'te gölü ve Akdağ Yaylası, Havza'da kaplıcaları, yine birçok ilçemizde gölleri ve şelaleleri, birbirinden renkli kültürel yaşam tarzları ile Samsun, turizmde marka şehir olmaya aday bir kenttir. 

ORTAK PAYDAMIZ, TURİZM
Samsun'un tüm bu güzelliklerini bir turizm değeri haline getirmek için bugüne kadar yapılan çalışmalardan çok daha fazlasını yapmak zorundayız. Başta Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere sektörün tüm bileşenlerinin bir araya gelerek 'Turizm Kenti Samsun' ortak paydasında hareket etmesi gerekmektedir. Bu yönde son yıllarda atılan önemli adımlar vardır. Atılan bu adımları son derece önemsemekle birlikte çok daha fazlasını yapmak zorunda olduğumuzu belirtmek istiyorum. 

100'ÜNCÜ YILDA BÜYÜK HEDEF
Kurtuluş mücadelesinin ilk meşalesinin yakıldığı Samsun, bilindiği üzere bu yıl 19 Mayıs 1919'un 100'üncü yılının heyecanını yaşamakta. Bu büyük onuru ve heyecanı düzenleyeceğimiz muhteşem 100'üncü yıl etkinlikleriyle hep birlikte yaşayacak, Samsun'umuzu Türkiye'nin ve dünyanın gündemine bir kere daha taşıyacağız. 100'üncü yıl etkinliklerimizle ortaya çıkacak tanıtım hamlesinin turizm hedeflerimize kaynak ve örnek olmasını temenni ediyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

'Beni oyundan alma ağabey, takımım yeniliyor' diyen küçük futbolcu duygulandırdı

'Beni oyundan alma ağabey, takımım yeniliyor' diyen küçük futbolcu duygulandırdı