24 Ocak 2021 Pazar

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DEMİR: HİZMETLERİ MUHTARLARA ZİMMETLEYECEĞİZ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir: Hizmetleri muhtarlara zimmetleyeceğiz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yakakent ve Alaçam ilçelerinde muhtarlarla gerçekleştirdiği toplantıda hizmetin muhtarlara zimmetleneceğini söyledi.

18 Temmuz 2019 Perşembe 17:41 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantıları kapsamında Yakakent ve Alaçam ilçelerinde muhtarlarla bir araya geldi. 


Muhtarların talep ve önerilerini dinleyen Başkan Demir, "5 yılda yol, içme suyu, kanalizasyon gibi konularda taleplerinizi yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

'HİZMETİ MUHTARLARA ZİMMETLEYECEĞİZ'
Başkan Mustafa Demir, İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın ilkinde Yakakentli muhtarlarla hitap etti. Yol, su ve kanalizasyon başta olmak üzere bütün taleplerin 5 yılda gerçekleştirileceğini ifade eden Mustafa Demir, "Büyükşehir ve ilçe ayrımını kaldırıp, iş birliği içinde çok güzel hizmetlere imza atmak için yollardayız. Önümüzde bir 5 yıl var. Ciddi bir koordinasyona ihtiyacımız olacak. 5 yılda yol, içme suyu, kanalizasyon gibi konularda taleplerinizi yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız" diye konuştu. OBJEKTİF, SAĞLIKLI BİR BÜTÜNLÜK
Başkan Demir ayrıca, "Bu istişare toplantısında bir ortak hedefin, bir gelecek tasarrufunun da oluşmasına katkı sağlamak istiyoruz. Bundan sonrasını hep birlikte inşaa edeceğiz, birlikte gözlemleyeceğiz. Objektif, sağlıklı bir şekilde toplumsal birlikteliği, bütünlüğünü sağlamayı hedefliyoruz. Hizmetimizin merkezinde hakkaniyet olacak" ifadelerini kullandı.

YAKAKENT'İN TURİZM HEDEFİ
Toplantıda söz alan Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma ise, ilçelerinin turizm alanında Büyükşehir Belediyesi'nin de katkılarıyla büyük yol kat ettiğini belirtti. Kıyma, "Toplantımızın sonuçları itibariyle hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yakakent Samsun'da 17 ilçe arasında merkezinin denize sıfır konuşlandığı tek ilçe. Yakakent, Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle turizm alanında ilerlemeye devam edecek" dedi.

Sorunların çözümü noktasında ortak hareket edeceklerini ifade eden Kaymakam Vekili Fikret Zaman da, "Büyükşehir Belediye Başkanımız'ın muhtarların sorunlarını birebir dinliyor olması büyük bir fırsat ve avantaj. Sorunların çözümü için birlikte çalışacağız. Başkanımıza ilçemize teşriflerinden dolayı teşekkür ediyorum. Toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.ALAÇAM MAHALLELERİ İÇİN TESPİT
Başkan Mustafa Demir, Yakakent'in ardından Alaçam İlçesi'ne geçerek muhtarlarla bir araya geldi. Demir, "Alaçam'da bulunan 65 mahallemizin sorunlarının tespitini yaptık. Hayırlısıyla bu sorunlara en kısa zamanda çözüm üreteceğiz" dedi.

YOL, İÇME SUYU VE KANALİZASYON
Başkan Demir ayrıca, Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, Büyükşehir Belediyesi ve Alaçam Belediyesi bürokratlarıyla birlikte, mahallelerin taleplerinin karşılanması ve Alaçam'a yönelik yatırımlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Demir, "İlçelerimizin yol, içme suyu ve kanalizasyon sorunları başta olmak üzere tüm alt yapı sorunlarını çözmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatandaş

19 Temmuz 2019 Cuma 09:35

Allah aşkına yeni yatırım yapmayın su zammı ile ağzımıza ettiniz zaten alt yapıya da ihtiyaç kalmadı ödeyemiyoruz 140 tl su faturası geldi Allahtan korkun.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik İlçe Belediyesi Başkanı İbrahim Sandıkçı'dan manidar sözler

Canik İlçe Belediyesi Başkanı İbrahim Sandıkçı'dan manidar sözler