22 Ekim 2020 Perşembe

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DEMİR SEL YARALARININ SARILACAĞINI AÇIKLADI

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir sel yaralarının sarılacağını açıkladı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, iki kişinin hayatını kaybettiği Salıpazarı ilçesi ve Terme ilçesinde yaşanan sel olayı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Can kayıpları için üzgünüz. Yaralar sarılacak, mağduriyetler önlenecek" dedi.

24 Ağustos 2019 Cumartesi 15:39 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sağanak yağışın sele yol açtığı Salıpazarı ve Terme İlçesi'ne giderek hasar tespit çalışmasında bulundu.


Samsun'da aşırı sağanak yağışın en çok etkilediği bölge olan Salıpazarı ve Terme İlçesi'ne giden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Ekiplerimiz, bölgede hayatın normale dönmesi için tüm gayretiyle çalışıyor. Halkımızın yaşadığı mağduriyet giderilecek, yaralar sarılacak" dedi.

Başkan Mustafa Demir, beraberinde Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter İlhan Bayram, Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal, SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız ile birlikte  Salıpazarı ve Terme İlçesinde incelemelerde bulundu. Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ve Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç'tan selin yol açtığı hasar durumuyla ilgili bilgileri alan Başkan Mustafa Demir, “Tüm ekipler koordineli şekilde çalışmalarını sürdürüyor” dedi. 

'İKİ VATANDAŞIMIZI KAYBETMENİN ÜZÜNTÜSÜ İÇİNDEYİZ’
Metrekareye 140 kg yağış düştüğünü hatırlatan Başkan Demir, “Aşırı yağışlar sonucu sel felaketi yaşayan Salıpazarı’nda 2 vatandaşımızı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Metrekareye 140 kg yağış düştü. Sel felaketinin yaşandığı andan itibaren tüm birimlerimiz bölgeye anında ulaştılar. Ekiplerimiz Salıpazarı ve Terme’de hayatın normale dönmesi için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor” dedi.

'AKSAKLIKLAR GİDERİLİYOR, HAYAT NORMALE DÖNECEK'
Tüm ekiplerin bölgede yaşayan vatandaşlar için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini de söyleyen Başkan Mustafa Demir, "Bölge halkımızın müsterih olmasını istiyorum. En kısa zamanda yapılan çalışmalarla birlikte bölgede hayatı normale döndüreceğiz. Özellikle alt yapıda meydana gelen tüm aksaklıkları da en kısa sürede gidereceğiz. Salıpazarı ve Terme halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun İMO Başkanı Cevat Öncü'den Salıpazarı'nda yaşanan sel ile ilgili açıklama

Samsun İMO Başkanı Cevat Öncü'den Salıpazarı'nda yaşanan sel ile ilgili açıklama