29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DEMİR'DEN ATATÜRK YORUMU

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'den Atatürk yorumu

Samsun'da düzenlenen 13. Uluslararası Balkan Tarihi Kongresinde konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'den Atatürk yorumu.

23 Kasım 2019 Cumartesi 14:26 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, 13. Uluslararası Balkan Tarihi Kongresinde yaptığı konuşmada Atatürk'ün Evlad-ı Fatihan olduğunu söyledi.


Samsun'da düzenlenen 13.  Uluslararası Balkan Tarihi Kongresinde Atatürk için Gazi Mustafa Kemal Atatürk ifadesini kullanan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, burada yaptığı konuşmada, Atatürk ile ilgili "Evlad-ı Fatihanın bir evladı, Anadoluda Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna giden adımı atacak kadar kararlı ve Anadoluyu toparlayacak kadar ferasetli ve bütün dünyaya meydan okuyacak kadar cesur ve kahraman" dedi.Samsun'un milli mücadele kenti olduğunu vurgulayan Mustafa Demir, sözlerinin devamında, "19 Mayıs 1919'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları nereden Anadolu'ya geçti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk nereli Selanikli.  Samsun'da ilkadımın atılması, Samsun'dan sonra Havza. 19 Mayıs 1919'dan sonra 23 Nisan'da Gazi meclis kuruldu. Bir yıl geçmedi gazi meclis Kurtuluş Savaşına yöneldi.  30 Ağustos 1922'de büyük zaferle beraber Kurtuluş Savaşı zaferle neticelendi, arkasından Cumhuriyetin ilanı." ifadelerini kullandı.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Misafir

23 Kasım 2019 Cumartesi 16:07

Ama o Meclis üyesi ne odasını boşalttırmayan ve danışmanım olarak da devam et diyen de o

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisinden Balkan göçü açıklaması! 5.5 milyon Müslüman Türk öldürüldü

Samsun Valisinden Balkan göçü açıklaması! 5.5 milyon Müslüman Türk öldürüldü