25 Mayıs 2019 Cumartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZİHNİ ŞAHİN: FIRSATÇILARA TAVİZ YOK

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin: Fırsatçılara taviz yok

Samsun Haberi- Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, fırsatçılık yapanlara karşı tavizsiz mücadele edeceklerini söyledi.

07 Ekim 2018 Pazar 14:50 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, döviz kurundaki artışı bahane ederek ürünlere zam yapan fırsatçılara karşı zabıtaların seferberlik halinde olduğunu açıkladı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, son dönemde yaşanan döviz kuru artışını bahane ederek sattığı ürünlere fahiş fiyat uygulaması yaparak fırsatçılık yapanlara karşı denetimleri sıklaştırdıklarını söyledi.Samsun Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyesi Zabıtalarının, piyasada market ve pazar yerlerini denetlediğini fırsatçılık yapılması gibi durumların önüne geçilmesi için mücadele ettiğini belirten Zihni Şahin, yaptığı açıklamada, " Ben esnaflarımızın ahilik anlayışı ile çalıştıklarına inanıyorum. Bununla birlikte dolar üzerinden ülkemize yapılan saldırıyı fırsat bilerek fahiş fiyat uygulamaları yapanlara karşıda tavizsiz bir mücadele başlattık. Zabıta ekiplerimiz marketlerde pazarlarda denetimler yapıyor. Özellikle marketlerde kasa fiyatı ile ürünün reyonda bulunan etiket fiyatı arasında ki farklılıklarında denetlenmesi için talimat verdik. Bu denetimler ilçe belediyelerimizin zabıtaları tarafından da yapılmaktadır. Hep birlikte mücadele içerisinde ve halkımızın yanındayız. Denetimlerimiz aralıksız sürecektir. Zabıta Daire Başkanlığımız ve tüm zabıtalarımız seferberlik halinde olacaktır" dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Zihni Şahin'den su zammı açıklaması! Otomatik zam uygulamasına son vereceğiz

Zihni Şahin'den su zammı açıklaması! Otomatik zam uygulamasına son vereceğiz