26 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZİHNİ ŞAHİN: SÖZ KONUSU VATANSA ÖLÜMÜ GÖZE ALIRIZ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin: Söz konusu vatansa ölümü göze alırız

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, şehit ve gazi aileleri ile biraraya geldiği iftar yemeğinde, "Bu ülke öyle kolay kazanılmadı. Söz konusu vatansa ölümü göze alırız" dedi.

12 Haziran 2018 Salı 14:30 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın da hazır bulunduğu Vezirköprü İlçe Belediyesi Kültür Merkezinde şehit ve gazi ailelerinin katılımıyla düzenlenen iftar yemeğine katıldı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni  Şahin burada yaptığı konuşmada, özellikle şehit ve gazi aileleri ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek; “Bu nedenle bizim için müstesna bir iftar programı oldu. Özellikle sayın Bakanımızın da aramızda olması bizi gururlandırdı. Bir söz vardır ‘Uzayan Kol Sizden Olsun’ derler. Samsun’dan bir bakanımızın olması gerçekten samsunumuza büyük değerler katıyor.” dedi.
      

                      
BU ÜLKE KOLAY KAZANILMADI
Malazgirt’e adım atıldıktan bugüne kadar bu vatan için milyonlarla ifade edilen şehitler verildiğini dile getiren Başkan Şahin; “Bu ülke kolay kazanılmadı. Selçuklu’da, Osmanlı’da kaç defa haçlılarla ne mücadeleler olmuş. Son dönemlerde Çanakkale’de, Dumlupınar’da Sakarya’da, Büyük Taarruzda Anadolu’nun savunmasında çok şehit vermiş bir toplumuz. Millet olarak onun için de bağımsız ve özgür yaşamayı en çok hak etmiş bir millet olduğumuza gönülden inanıyorum. Çünkü bunun bedelini ödemiş bir toplumuz. Son dönemlerde içimizdeki ve dışımızdaki merkezlerin organizesi ile 34 yıldır üretmiş oldukları terörle mücadeleye de çok şehitler verdik. Ama şunu da iyi anlamak lazım; ‘sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır’ diyor şair. İşte eğer uğrunda şehit olacak nesilleri yoksa bir toplumun, o toplumun yaşama hakkı yoktur. İşte bu ülkenin mukaddesleri olan ve canlarını bu ülke için feda eden bütün şehitlerimizi minnetle, şükranla anıyorum. Onların manevi huzuru önünde saygıyla eğiliyorum.” Diye konuştu.
    


ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİMİZİN HERZAMAN YANINDA OLACAĞIZ
Bütün şehit aileleri ile her zaman bir arada olduklarını kaydeden Başkan Şahin sözlerini şu şekilde bitirdi; “Her zaman da yanlarında olacağız. Gazilerimize de sağlıklı ve hayırlı ömürler diliyorum. Hastanelerde de birçok yaralı gazimiz var. Onlara da acil şifalar diliyorum. Kısacası bu memleket çok kolay kazanılmadı. Biz yaşlısı genci vatan söz konusu olduğunda hep beraber ölümü göze alırız. Nihayetinde 15 Temmuz’da görüldü işte. Sayın Cumhurbaşkanımızın sokaklara çıkma açıklamasından sonra. Yüce Türk Milleti’nin en büyük özelliği, liderine güvendiğinde onun uğrunda ölmesini de biliyor ve 250 şehit vererek topa, tüfeğe karşı göğsünü siper ederek, tankların altına yatarak direnmiştir bu toplum. O bakımdan böyle bir millete böyle bir topluma mensup olmaktan da ben sonsuz gurur duyuyorum.
    
Programa, Sağlık Bakanı Ahmet  Demircan ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin'in yanı sıra şehit ve gazi aileleri, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner,  Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ile vatandaşlarkatıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İşte Samsun'da FETÖ'nün işadamları, emniyet, üniversite, avukat yapılanmasında ceza alanlar

İşte Samsun'da FETÖ'nün işadamları, emniyet, üniversite, avukat yapılanmasında ceza alanlar