24 Temmuz 2019 Çarşamba

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZİHNİ ŞAHİN: TEK DERDİMİZ İNSANA HİZMET

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin: Tek derdimiz insana hizmet

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, tek dertlerinin Samsun'a ve insanlarına hizmet olduğunu söyleyerek, "Bir insanımızın dahi derdini hafifletiyorsak ne mutlu bize" dedi.

06 Eylül 2018 Perşembe 19:07 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında İlkadım ilçesine bağlı Kökçüoğlu Mahallesindeki  Osman Gazi Aile Sağlığı Merkezinin açılışında belediye olarak tek dertlerinin insana hizmet olduğunu söyledi.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Halk Sağlığı Haftasında açılışı yapılan Osman Gazi Aile Sağlığı Merkezinde sağlık çalışanlarının zaman mefhumu gözetmeksizin tüm insanlık için canı pahasına görev yaptıklarını söyledi. 

Samsun Valisi Osman Kaymak ile birlikte açılış kurdelesini kesen Zihni Şahin, Samsun  Büyükşehir Belediyesi olarak birçok alanda olduğu gibi sağlık işleriyle ilgili de çok ciddi hizmetleri hayata geçirdiklerine dikkat çekti. Başkan Zihni Şahin, doğumdan ölüme dek insan sağlığı odaklı pek çok çalışmanın yapıldığını söyleyerek, "Hekimlerimiz, hemşire arkadaşlarımız, ekiplerimiz donanımlı bir şekilde çalışıyorlar. Her şeyin başı sağlık. Sağlık olmadan hiçbir şeyin anlamı ve değeri yok. Sağlıkta dakikaların ve hatta saniyelerin bile çok önemi var. Verdiğimiz eğitimlerle ve yaptığımız çalışmalarla şehrin daha sağlıklı bir şehir olması ve insanların da daha sağlıklı yaşamaları adına gayret ve heyecan içerisindeyiz" diye konuştu. Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yıllardır büyük bir titizlikle yürüttüğü Evde Bakım ve Sağlık hizmetlerine de dikkat çeken Şahin, Büyükşehir Belediyesi olarak çok önemli bir görev yürüttüklerini belirterek, bugüne kadar binlerce Samsunlunun en zor zamanında imdadına koştuklarını söyledi. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni  Şahin, “Günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım hizmetine ihtiyaç duyan; yaşlı, engelli ve yatalak vatandaşlarımızın kişisel bakımları ile yaşadıkları evin temizlik ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyoruz. Belediyecilik sadece alt yapı, binalar, yollar, parklar yapmak değil. Bunun yanında gönüller de yapmamız gerekiyor. Bir insanımızın dahi derdini hafifletiyorsak ne mutlu bize” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Papatyam Kreş ve Gündüz Bakım Evi yeni öğretim yılına merhaba diyor

Samsun'da Papatyam Kreş ve Gündüz Bakım Evi yeni öğretim yılına merhaba diyor