15 Haziran 2019 Cumartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN AK PARTİ'DE TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILDI

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AK Parti'de temayül yoklaması yapıldı

AK Parti Samsun Milletvekili aday adayı olan ve bu nedenle görevinden istifa eden Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın yerine geçecek ismin belirlenmesi için temayül yoklaması yapıldı.

29 Nisan 2018 Pazar 18:43 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevinden milletvekili aday adaylığı nedeni ile geçtiğimiz günlerde görevinden istifa eden Yusuf Ziya Yılmaz'ın yerine gelecek ismin belirlenmesi için AK Parti Samsun İl Başkanlığı temayül yoklaması yaptı.


Samsun Büyükşehir Belediye BaşkanıYusuf Ziya Yılmaz'ın milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etmesinin ardından anket çalışmalarını tamamlayan AK Parti,  Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yeni başkanını belirlemek amacıyla temayül yoklaması yaptı.

AK Parti Genel Merkezi'nce yapılan anket çalışmalarının ardından yeni Samsun Büyükşehir Belediye başkanının belirlenmesi için Ömer Halisdemir Salonu'nda, il ve ilçe başkanları, büyükşehir belediyesi meclis üyelerinin katılımı ile temayül yoklaması yapıldı.  Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanının belirlenmesi için yapılan temayül yoklaması sonucunda en çok oyu alan belediye başkanı ya da Samsun Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerin adları, genel merkeze iletilecek.

Edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önünde olan anket sonuçları ile temayül yoklamasının sonuçlarının değerlendirilip, büyükşehir belediye başkanının belirlenerek, 3 Mayıs'ta yapılacak Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında aday gösterilecek.

Öte yandan isimleri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçen  İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve diğer ilçe belediye başkanları da yapılan temayül yoklamasında hazır bulundu.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Geldi, temayül yoklaması öncesinde teşkilat mensuplarına bilgi verdi.

Yusuf Ziya Yılmaz'ın milletvekilliği aday adaylığı için Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ettiğini hatırlatan AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Geldi, şunları söyledi: 

"Samsun'da yeni büyükşehir belediye başkanlığımızı belirlemek üzere bir seçim takvimi var. Listemizde 68 büyükşehir belediye meclis üyemiz var. Her bir arkadaşımız kendi iradesiyle kendisine göre en uygun büyükşehir adayımız kimse onu tercih edecek." 

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Geldi, yoklamadan çıkacak sonucun genel merkez tarafından değerlendirileceğini dile getirerek, "Muhtemelen 4 isim garanti ama 5 isim de olabilir. Genel merkeze davet edeceğiz. Orada da genel başkan vekilimiz ile görüşülecek, daha sonra da Cumhurbaşkanımız ile görüştürülüp Cumhurbaşkanımız kararını ortaya koyacaktır." dedi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman ise genel merkezin talimatıyla temayül yoklaması yapıldığını hatırlatarak, "Buradaki temayül sonuçları açıklanmayacak. Buradaki oyları genel merkezden gelen milletvekillerimiz ile birlikte sayacağız onlarla birlikte tutanakları imzalayıp genel merkeze göndereceğiz." ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun doğumlu Er Sedat Mekan Şırnak'ta şehit oldu

Samsun doğumlu Er Sedat Mekan Şırnak'ta şehit oldu