16 Ocak 2022 Pazar

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 117 İŞ MAKİNESİ İLE KAR MÜCADELESİNE BAŞLADI

Samsun Büyükşehir Belediyesi 117 iş makinesi ile kar mücadelesine başladı

Samsun'a yağan kar yağışının ardından Büyükşehir Belediyesinin 117 iş makinesi kapanan yolları açmak için teyakkuza geçti.

18 Ocak 2021 Pazartesi 18:08 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi kar yağışının ardından 23 adet greyder, 31 adet traktör kepçe, 10 adet yüklenici, bir adet paletli yüklenici, 3 adet dozer , 23 adet kar bıçaklı kamyon ve 10 adet arazöz ile kar mücadelesine başladı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, bölgede etkili olan kar yağışı nedeniyle hazırlıklarını tamamladı. 

Kar yağışı Samsun’un özellikle yüksek kesimlerinde etkili olmaya başladı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri kar yağışına karşı gerekli tüm önlemlerini aldı. Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler 23 adet greyder, 31 adet traktör kepçe, 10 adet yüklenici, bir adet paletli yüklenici, 3 adet dozer , 23 adet kar bıçaklı kamyon ve 10 adet arazöz olmak üzere 117 iş makinesiyle çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yoğun kar yağışının yaşandığı bölgelerde teyakkuzda bekleyen ekipler, kapanan yollara, yolda kalan sürücülere anında müdahale ediyor. Yoğun kar yağışının yaşandığı Vezirköprü ilçesinde yolda kalan bir araç, ekipler tarafından kurtarıldı. 10 santimi bulan kar kalınlığı nedeniyle yolda kalan vatandaşların yardımına koşan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, zincir takmaları konusunda da sürücüleri uyardı.
 
Tüm ilçelerde 24 saat nöbette olan karla mücadele ekipleri, mahalle muhtarları ile de sürekli iletişim halinde. Ekipler, kar yağışının etkisini daha da artırabileceğine işaret ederek vatandaşlardan zincirsiz yola çıkmamaları gerektiğine vurgu yaptı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Hakan

19 Ocak 2021 Salı 09:57

Önce bir konuya açıklık getirelim büyük sehir belediyesinin iş makinesi yokkk resimde görülen makineler karayolları genel müdürlüğüne ait büyük şehirsin sadece 4 adet lastikli kepçesi var haberi doğru yapın Yusuf Ziya Yılmaz hepsini yenilemek için sattı fkat yerine yenileri alınmadı

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Atakum ilçesinde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı! Belediye aralıksız çalışıyor

Samsun'un Atakum ilçesinde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı! Belediye aralıksız çalışıyor