24 Ağustos 2019 Cumartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 4 MİLYONLUK BETON YOL YATIRIMI İLE 12 KÖYÜ BİRBİRİNE BAĞLADI

Samsun Büyükşehir Belediyesi 4 milyonluk beton yol yatırımı ile 12 köyü birbirine bağladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba ilçesinde 4 milyon TL'lik yatırım ile yapılan beton yol çalışması ile 12 köy yolunun birbirine bağlandığını açıkladı.

18 Ocak 2018 Perşembe 13:19 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, belediye tarafından Çarşamba ilçesinde yapılan beton yol çalışmalarını yerinde inceledi.


Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba ilçesinde yapılan yol çalışmasının ilk etapda ilçeye bağlı Gökçeçakmak Mahallesi’nden başladığının açıkladı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 45 gün süre içerisinde tamamlanan beton yol çalışması ile 12 köy yolunun birbirine bağlandığını söyledi.Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yaptığı açıklamada, "3 aylık bir çalışma neticesinde bir proje hazırladık. Taşımalı eğitimin yapıldığı ve özellikle minibüs trafiğinin ve okul servis araçlarının yoğun olduğu bir bölge burası. Buradan bir talep gelince biz de buralara nasıl bir yol yapılacağına dair çalışmalarımızı yaptık. Seri bir şekilde ihale yaparak beton uygulamasını burada tatbik edebileceğimize karar verdik ve çalışmalara hemen başladık. Yaklaşık 45 günlük bir süre içerisinde toplamda 12 köyü birbirine bağlayan bu bölgeye beton yol yapıldı. Böylece 12 köy yolunu birbirine bağlamış olduk. Memleketimize ve milletimize hayırlı olsun. Bu yolla beraber bölgeye adeta ulaşım konforu sağlandı diyebilirim. Bu beton yol çalışması için toplamda 4 milyon TL’lik bir bütçe ayırmıştık. Tekrardan milletimize hayırlı olsun” dedi.

Çarşamba ilçesinde mahalle muhtarları da Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan beton yol çalışmasının bölge halkı için bir kolaylık sağladığı belirterek, Başkan Yılmaz’a teşekkür ettiler.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'den tutuklu eski hakim Nurettin Doğru'ya mahkemeden tahliye kararı

Samsun'da FETÖ'den tutuklu eski hakim Nurettin Doğru'ya mahkemeden tahliye kararı