31 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI DEMİR YSK'NIN İSTANBUL KARARININ DOĞRU OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Demir YSK'nın İstanbul kararının doğru olduğunu söyledi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, "YSK'nın aldığı karar doğru ve yerinde" dedi.

09 Mayıs 2019 Perşembe 19:00 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti teşkilatları ile bir araya geldiği iftar yemeğinde, iptal edilen İstanbul seçimleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi ile ilgili Yüksek Seçim Kurulu(YSK)'nun aldığı kararın doğru olduğunu söyleyerek, "YSK'nın aldığı kararı başka bir algıya yönlendirmek için müthiş bir gayret var. Biz o gayreti inşallah İstanbul'daki hemşehrilerimizle boşa çıkaracağız" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti İl Başkanlığı'nın Ömer Halisdemir Salonu'nda düzenlediği iftar yemeğine katıldı. Demir, burada yaptığı konuşmada AK Parti Teşkilatı'nın mensupları ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

'AMELLER NİYETLERE GÖREDİR...'
İftar yemeği sonrası teşkilat mensuplarına hitap eden Mustafa Demir, "Haktan hukuktan ayrılmadan şehrimizin güzel insanlarına sizlerin de desteğiyle hizmet etmeyi sürdüreceğiz" dedi. Demir, "Ameller niyetlere göredir. Çalışmalar da niyetlere göredir. İnsan neye niyet ederse istikamet nereye olursa oraya doğru yol alır. İnşallah biz de gece gündüz demeden Samsun için çalışacağız. Hizmetlerimizi bir bir hayata geçirmek için kollarımızı sıvadık" diye konuştu.

İSTANBUL SEÇİMLERİ ÖNEMLİ
İstanbul'da yenilecek büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerine de değinen Başkan Demir, "Kararlar üzerinden insanlar çok siyaset yapabilirler. Ama ben kurucu il başkanıyım. Sizler de teşkilat mensuplarısınız. Yüksek Seçim Kurulu'nun(YSK) aldığı o karardaki gerekçelerin ne kadar doğru ve yerinde olduğunu en iyi sizler ve bizler biliriz. Ve inşallah 23 Haziran'da seçim yapılacak. Hepimizin İstanbul'da akrabaları, tanıdıkları var. Bu konuda da her birinizin gayret ve samimiyetle üzerinde duracağına inancım tam. Çünkü YSK'nın aldığı kararı başka bir algıya yönlendirmek için müthiş bir gayret var. Biz o gayreti inşallah İstanbul'daki hemşehrilerimizle boşa çıkaracağız" ifadelerini kullandı. 

'MAKAMIMIZ NE OLURSA OLSUN...
Ramazan'ın rahmet ve mağfiret ikliminin en yüksek mertebede hissedilen bir ay olduğunu da belirten Demir, şunları söyledi: 
"Ekmeğimizi suyumuzu paylaşıyoruz fakat en önemlisi sevgimizi ve de kardeşliğimizi büyütüyoruz. Makamımız ne olursa olsun, ismimizin önünde ne yazarsa yazsın asıl önemli olan bu ailenin bir mensubu olmak. Ramazanın ayının hepimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu manevi iklimden en üst düzeyde istifade etmeyi rabbimden niyaz ediyorum. Hepinizin Ramazan ayını, gelecek Kadir Gecesi’ni, Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum."

İftar yemeği programının ardından teravih namazı için Kılıçdede Cami'ne giden Mustafa Demir, namaz sonrası cemaatle sohbet ederek görüş ve taleplerini dinledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor play-off çeyrek final maçında Sakaryaspor'a 1-0 yenildi

Yılport Samsunspor play-off çeyrek final maçında Sakaryaspor'a 1-0 yenildi