25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI MUSTAFA DEMİR O YILLARI ANLATTI

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir o yılları anlattı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, 17 yıl önce AK Parti'nin tek başına iktidara gelmesi ile ilgili, "O dönem hani derler ya tünelin ucunda ışık gözükmüyordu" dedi.

04 Kasım 2019 Pazartesi 01:48 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, AK Partinin 3 Kasım 2002 seçimlerinde tek başına iktidara gelmesinin 17'inci yıl dönümünde o yılları anlattı.


AK Parti Samsun İl Başkanlığının 82'inci Danışma Meclisinde bir konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 3 Kasım 2002 seçimleri öncesi AK Parti Samsun Kurucu İl Başkanlığı görevinin kendisine nasıl verildiğini de toplantıya katılan partililere anlattı.

AK Parti'nin Samsun'da Kurucu il Başkanı olarak 2001'de Ankara'da görevin kendisine verilmesi sonrası Samsun'a geldiğini anlatan Mustafa Demir, "İl Başkanlığı tebliği elimize tutuşturulup Samsun'a döndük. 3 gün uyumadığımı hatırlıyorum. Aklımda hep şu vardı. Memleketin durumu hak aten çok kötüydü. Bende iş dünyasının içindeydim. İnanın, ülkenin geleceği ile ilgili üç yıl beş yıl sonrasından ümit var olmadığımız bir dönemdi, umutların bittiği bir dönemdi, yani çıkar yol gözükmeyen bir dönemdi. Derler ya tünelin ucunda ışıkta gözükmüyor idi. Yönetimde görev almakta çekinceler yaşandı, partiye üye yapmakta zorlanıyorduk. sonra seçimlere girdik 7 milletvekili çıkarttık parti tek başına iktidara geldi" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Serhat Türkel CHP Atakum ilçe Başkan adaylığını açıkladı

Samsun'da Serhat Türkel CHP Atakum ilçe Başkan adaylığını açıkladı