16 Ocak 2022 Pazar

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI MUSTAFA DEMİR'DEN SAMİMİ AÇIKLAMALAR

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'den samimi açıklamalar

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'den samimi açıklamalar.. Mustafa Demir katıldığı canlı yayında, Samsun'un geleceği için kendisine katkı verilmesini istedi.

23 Ekim 2019 Çarşamba 23:09 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Samsun Canlı Haber'de gazeteci Necdet Uzun'un sunduğu canlı yayında  "Seçim zamanı gene lazım değil belkide aday bile olmayız. Ama Samsun'un geleceği için projelere katkı verilsin" dedi.


Gazeteci Necdet Uzun'un sunduğu canlı yayında samimi açıklamalarda bulunan Mustafa Demir, tramvay seferlerinde engellilere, dar gelirlilere, emeklilere, öğrencilere ve çalışanlar için abonman sistemi getireceklerini söyledi.

Göreve geldiği tarihten itibaren Samsun'da iki ay içerisinde 410 kilometre yol yaptıklarını belirten Mustafa Demir, "2019'da 310 kilometre hedeflemiştik. Ama 410 kilometre yol yaptık. Seneye 700 kilometre olan hedefimizi bin kilometreye çıkartacağız" dedi.

Gazeteci Necdet Uzun'un sunduğu canlı yayında Samsun Büyükşehir Belediyesinin 2.8 milyar TL borcu bulunduğunu bunun 370 milyon lirasının piyasa borcu olduğunu kaydeden Mustafa Demir, suya yapılan artış ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Gazeteci Necdet Uzun'un suya yapılan yüzde 15'lik indirimin enflasyonla mücadele kapsamında yapıldığını söylemesi üzerine konuşan Mustafa Demir, "SASKİ bu indirim ile aylık 6 milyon lira zarar ediyordu. Biz düzenlemeyi yapmasaydık. Bu Samsun halkını her ay 6 milyon lira borçlandırmak olacaktı. Suya yapılan zam değil. Yapılan indirimin düzeltilmesidir. Ayrıca her ay 6 milyon lira borçlanarak yapılan enflasyonla mücadeleyi kabul etmiyorum." diye konuştu.

Samsun ile ilgili otopark, yeni hayvanat bahçesi ve diğer projelerle ilgili de açıklamalarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, canlı yayının sonunda dikkat çekici bir açıklama daha yaptı.

Samsun halkından Samsun için hayata geçirmek istedikleri proje ve hizmetlere katkı vermelerini isteyen Mustafa Demir, şunları dile getirdi.
"Tüm vatandaşlarımız bunun heyecanını duysun. Siyasi olarak geçmişte bize oy vermeyen olabilir. Şahıs olarak beni başkanlıkta tercih etmiyor da olabilir. Ama inanın Samsun'un bu geleceği ile ilgili tüm halkımızın bir heyecan duymasını buna bir katkı vermesini bekliyorum. Seçim zamanı gene lazım değil belkide aday bile olmayız. Hiç önemli değil. Ama bu vizyonu şehre biz kazandıralım."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e açık çağrı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e açık çağrı