18 Haziran 2019 Salı

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI ZİHNİ ŞAHİN: HİZMETLER DEVAM EDECEK

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin: Hizmetler devam edecek

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Salıpazarı, Ayvacık ve Çarşamba ilçelerine yaptığı ziyaretlerde, " Yusuf Ziya Yılmaz başkanımız Samsun'da kalıcı eserlere imza attı. Bizde hizmet atağını kaldığı yerden devam ettireceğiz" dedi.

08 Mayıs 2018 Salı 19:59 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın 19 yıldır sürdürdüğü başkanlık görevinden milletvekili aday adaylığı için istifa etmesi sonrası bu göreve gelen Zihni Şahin, hizmetleri kaldığı yerden devam ettireceklerini söyledi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı olduktan sonra ilçe ziyaretlerine başlayan Zihni Şahin, Salıpazarı, Ayvacık ve Çarşamba ilçelerinde incelemelerde bulundu. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'ın da katıldığı Hizmet Planlama toplantısı için Salıpazarı ilçesine gitti.

AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Hakan Karaduman ve Yerel Yönetimler Başkanı Oğuzhan Serinkaya koordinasyonunda başlatılan hizmet planlama çalışmalarına İlçe Belediye Başkanları, İlçe Başkanları ile il ve ilçe belediye bürokratları katıldı.Salıpazarı ilçesinde yapılan hizmet planlama çalışmaları hakkında açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Av. Hakan Karaduman, “Sizlerin de takip ettiği üzere Cumhurbaşkanımız 6 Mayıs’ta İstanbul 6. Olağan İl Kongresinde seçim manifestosunu açıkladı. Cumhurbaşkanımız, yeni dönemde ülkemizin muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkacağını ve küresel bir güç olarak dünya sahnesindeki yerini alacağını söyleyerek önümüze yeni bir hedef koydu. Refah ve kalkınmanın hız kazanacağı bir Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine daha emin adımlarla yürüyebilmesi için AK Parti Samsun ailesi olarak bizler, Cumhurbaşkanımızın gösterdiği hedefler doğrultusunda bugün Büyükşehir Belediyemizin yeni Başkanı Zihni Şahin Beyefendi ile birlikte çalışmalarımıza başladık. Bu hafta 17 ilçemizde hizmet planlama çalışmaları gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda ilk olarak şehrimizin doğu bölgesine geldik. Buradaki ilk durağımız ise Terme oldu ve sırasıyla Salıpazarı, Çarşamba ve Ayvacık İlçelerinde çalışmalar gerçekleştirdik. Toplantılarımızda var olan mevcut durum ve yapılması gerekenler üzere çalışmalar yaptık. ‘Hemşehrilerimize daha kaliteli bir hizmeti nasıl verebiliriz’ bunun üzerinde durduk.” dedi.CUMHURBAŞKANIMIZI ÖRNEK ALIYORUZ

Toplantıda Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini ve bu süreçte her zaman dik durmak gerektiğini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'de "Ülkemiz önemli bir süreçten geçiyor.  Dolayısıyla bu sürecin önünü tıkamak için tetikte olanlar var. Ne zaman bizim ülkemizde istikrar hakim olsa, ekonomimiz iyiye gitse bunun önüne geçmek için kuşatmak istiyorlar. Allah'a şükürler olsun ki başımızda ‘Dünya beşten büyüktür’ diyen bir Cumhurbaşkanımız var. Onun dik duruşundan örnek alarak bu kuşatmalara müsaade etmiyoruz. Yusuf başkanımız Samsun’da yapılması güç ve kalıcı eserlere imza attı. Salıpazarı ilçemizde bu çalışmalardan nasibini aldı. Eksik kalanları da Allah’ın izniyle sırasıyla biz tamamlayacağız. Büyükşehir Belediyeleri Kanunu ile birlikte Samsun İl Özel İdaresi döneminden sonra başlayan hizmet atağına tüm gücümüzle biz devam edeceğiz” diye konuştu.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin gittiği her ilçede vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaşırken, yolu üzerindeki esnafları da ziyaret ederek işlerinde bol kazanç diledi. 

Salıpazarı’nda gerçekleştirilen programda muhtarlarla da bir araya gelen Başkan Şahin daha sonra Ayvacık ve Çarşamba’da da toplantılar gerçekleştirerek doğu bölgesindeki incelemelerini tamamladı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Twitter'da Erdogan için Tamam Devam şavaşı başladı

Twitter'da Erdogan için Tamam Devam şavaşı başladı