18 Haziran 2019 Salı

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANLIĞINA ZİHNİ ŞAHİN 69 OY ALARAK SEÇİLDİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına Zihni Şahin 69 oy alarak seçildi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevine, Büyükşehir Belediyesi Meclisinde yapılan seçim ile Bafra Belediyesi Başkanı Zihni Şahin seçildi.

03 Mayıs 2018 Perşembe 13:33 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin bugün gerçekleştirdiği olağanüstü toplantıda milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa eden Yusuf Ziya Yılmaz'ın yerine gelecek isim için seçim yapıldı. Yapılan seçimde AK Parti'nin adayı Zihni Şahin 85 meclis üyesinden 69'unun oyunu alarak Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı oldu.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın AK Parti'den milletvekili aday adayı olması nedeniyle boşalan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı'nın belirlenmesi amacıyla bugün Büyükşehir Belediye Meclisi olağanüstü toplandı.

Meclis toplantısında Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı içinh AK Parti grubu Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin'i, CHP grubu ise Meclis Üyesi Mustafa Tüfenk'i aday gösterdi. İYİ Parti'nin çekimser oy kullandığı seçimde MHP Grub Başkanı Fevzi Er, AK Parti'nin adayı olan Zihni  Şahin'i destekledi. Bağımsız meclis üyesi Erkan Akyüz'de, AK Parti'nin adayı olan Zihni Şahin'e destek verdiğini söyledi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için yapılan seçimin ilk turunda Zihni Şahin, 85 Meclis üyesinden 69'unun oyunu alarak başkan seçildi. CHP'nin adayı Mustafa Tüfek ise 7 oyda kaldı. 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Zihni Şahin, mecliste yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'a teşekkür etti.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Bafra Belediye Başkanlığı görevini bırakmak zorunda olduğunu dile getiren Zihni Şahin, "Bafra Belediyesindeki ekip arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Orada güzel hizmetler yaptık. Şimdi de Samsun'da tüm şehrin güzelleşmesi ve iyi hizmet alması için çalışacağım." dedi.

Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz da toplantıya gelerek Meclis üyelerinden helallik aldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Zihni Şahin, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlık koltuğunu devraldı

Zihni Şahin, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlık koltuğunu devraldı