19 Eylül 2020 Cumartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DAVACI RIDVAN UZUN'A 30 BİN LİRA TAZMİNAT YERİNE TARLA VERDİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi davacı Rıdvan Uzun'a 30 bin lira tazminat yerine tarla verdi

Samsun Büyükşehir Belediyesinden 30 bin lira tazminat almaya hak kazanan eski belediye personeli Rıdvan Uzun'a belediye tazminat yerine tarla vermeyi önerdi.

09 Nisan 2019 Salı 17:24 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesine 6 yıl önce açtığı dava sonuçlanan ve 30 bin TL tazminat almaya hak kazanan Rıdvan Uzun isimli vatandaşa, belediyeden şok bir teklif geldi.


Samsun Büyükşehir Belediyesinde 'Başkan Fotoğrafçısı ve Habercisi' olarak 6 yıl görev yapan ve basın camiasının da tanıdığı isimlerden biri olan Rıdvan Uzun, görev yeri değiştirildikten sonra belediyeden istifa etti. Tam 6 yıl boyunca görev yaptığı Samsun Büyükşehir Belediyesine karşı tazminat davası açan Rıdvan Uzun, 6 yıl süren hukuk mücadelesinin ardından 30 bin lira tazminat almaya hak kazandı.  

Tazminatını icra yolu ile tahsil etmek isteyen Rıdvan Uzun, 30 bin liranın kendisine ödenmesini beklerken Samsun Büyükşehir Belediyesinden kendisine gelen bir evrak ile şaşkına döndü. Samsun Büyükşehir Belediyesi, Rıdvan Uzun'a gönderdiği evrakta 30 bin lira tazminat yerine, Kavak ilçesinde bir tarlayı Rıdvan Uzun'a vermeyi önerdi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Rıdvan Uzun'un hak kazandığı 30 bin liralık tazminat ile ilgili icra dairesine gönderdiği evrakta, "Müdürlüğünüzün yukarda dosya numarası yazılı icra dosyasından gönderilen 18:03:2019 tarihli muhtıra ile haczedilebilir taşınır-taşınmaz mallar ile mevduat ve kıymetli evrak bilgilerinin gönderilmesi istenmiştir. Müvekkil idarenin borcuna istinaden borca yeter miktarda, haciz konulabilecek taşınmaz bilgileri aşağıdadır. 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Karadeniz'de yeni sızmalara karşı PKK'ya bahar operasyonu başlatıldı

Karadeniz'de yeni sızmalara karşı PKK'ya bahar operasyonu başlatıldı