26 Kasım 2020 Perşembe

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETERİ İLHAN BAYRAM 'DAN SAMSUN ANALİZİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram 'dan Samsun analizi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu üyelerine, Samsun'u "Samsun Kocaeli ayarında değil. Buranın çok borcu var. Maddi durumu çok parlak bir il değil" dedi.

13 Eylül 2019 Cuma 20:50 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Kocaeli'ni göklere çıkarttı görev yaptığı Samsun'un ise yatırıma ihtiyacı olduğunu söyledi. İlhan Bayram'dan Samsun analizi..


Yaklaşık üç ay önce Samsun'a gelen Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu üyelerine, Samsun'u anlatan Genel Sekreter İlhan Bayram, "Samsun Kocaeli ayarında değil" dedi.

Kocaeli'nde tüm köy yollarının beton asfaltla kaplı olduğunu Samsun'da ise yol yapacağız deyince insanların alkışladığını anlatan İlhan Bayram'ın Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu üyelerine Samsun'u anlatırken sarf ettiği sözler biranda gündem oldu.

Samsun'un yaklaşık 20 yıldır AK Parti iktidarı tarafından yönetildiğini unutan Genel Sekreter İlhan Bayram, Samsun'a deyim yerindeyse adeta hiç hizmet yapılmadığını söyleyerek, yol ve su sorunun yanı sıra Samsun'un borçlu ve geleceği parlak olmayan bir il olduğunu ifade etti.

Samsun'a gelen Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu üyelerine, Kocaeli'ne geri döneceğini de söyleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Samsun'u şu sözlerle tanıttı.

"Burası su konusunda sıkıntılı bir yer değil, barajları var. Yeni bir baraj daha yapılıyor. Yönetimi daha teknolojik ve fonksiyonel hale getirmeye çalışıyoruz. Kocaeli’deki gibi bir masada oturup bütün Kocaeli’yi idare et. Burada öyle yapamazsın. Ama geliştireceğiz. 5 sene sonra Kocaeli’den de iyi olabilir burası”

"Samsun’da da güzel işler yapılıyor ancak Samsun Kocaeli ayarında değil, teknolojisi o seviyede değil. Kocaeli’de beton asfaltı olmayan köy yolu yoktu. Burada 950 tane köy var. İnsanlar yetişememiş. 5 senede 950 yolun köyünü olması gerektiği gibi yapacağız”

"Kocaeli’nin borcu kağıt üzerindedir. Yapılandırması yapıldı, ödemesi de yapılıyor. Vadesi bellidir. Kocaeli’yi etkilemez ki. Kaç senedir gelirinin yüzde 25’i kesilir. Kocaeli’nin para bakımından kimseye diyeceği bir şey yok. Önemli olan yönetim şekli. Burada büyükşehirin aylık geliri İSU’nun aylık tahsilatının yarısı. Düşünün burası da büyükşehir. 1 Milyon 30 Bin nüfusu var ve Kocaeli’den daha çok yatırıma ihtiyacı var. Kocaeli’de Türkiye’nin her coğrafyasından insan var. Yapılmayan bir hizmet için anında tepki görüyorsunuz. Burada yol yapacağız deyince salon alkıştan yıkılıyor."

"Buranın çok borcu var. Maddi durumu çok parlak bir il değil"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Samsunlu

15 Eylül 2019 Pazar 09:12

Yusuf Ziya Yılmaz dönemimde bazı değişiklikler oluyordu, gelen kendinden önceki yönetimin yaptıklarını değiştirmekle kendi yoğurt yeme şeklini sergiliyordu. Bu doğru olmazken seçimle Mustafa Demir geldi. Yeni başkan ne yaptı eski kadroları hep boşaltarak Samsun’u bilmeyen yöneticiler ile doldurdu. Yeni yöneticiler Samsun’u öğrenecekte hizmet edecekler. Samsun 2 yıl geri gitti, çok yazık. Millet ve belediye çalışanları kan ağlıyor.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir'de çok sayıda daire başkanlığı kapatıldı

Samsun Büyükşehir'de çok sayıda daire başkanlığı kapatıldı