19 Ağustos 2019 Pazartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MAKİNE İKMAL DAİRE BAŞKANLIĞI ÜRETİM MERKEZİ OLDU

Samsun Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Daire Başkanlığı üretim merkezi oldu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Makine İkmal Daire Başkanlığı’nda şu günlerde Kurtuluş Yolu için yapılan tarihi dokuya uygun sanatsal çalışmaların ön planda olduğunu açıklayarak, "Biz Makine ikmali üretim merkezine çevirdik” dedi.

25 Aralık 2017 Pazartesi 12:56 GÜNCEL
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Makine ikmal deyince akla araçların tamir edildiği yerler gelirdi. Biz Makine ikmali üretim merkezine çevirdik” dedi. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Daire Başkanlığı kent için gerekli olan birçok malzemeyi kendisi bünyesinde üreterek belediye bütçesinin yatırımlara dönüşmesini sağlıyor. Makine İkmal Daire Başkanlığı’na bağlı bulunan birimler Türkiye’ye örnek olacak nitelikte üretimlere imza atıyor. Karla mücadelede kullanılan solüsyon üretiminden, kent mobilyalarına, araç lastik kaplamalarından, mobilya üretimine kadar birçok ihtiyaca cevap veren Makine İkmal Daire Başkanlığı’nda şu günlerde Kurtuluş Yolu için yapılan tarihi dokuya uygun sanatsal çalışmalar ön planda yerini alıyor. MAKİNE PARKI DEĞİL ÜRETİM MERKEZİ

Makine İkmal Daire Başkanlığı’nı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz buranın tam anlamıyla bir üretim merkezi olduğunu belirterek, “Makine ikmal deyince akla belediyenin araçlarının tamirinin ve bakımının yapıldığı ve park edildiği yerler akla geliyor. Ama biz Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak bu algıyı yıktık. Makine İkmal Daire Başkanlığımızı içinde birçok faaliyet alanı bulunduran bir üretim merkezi haline getirdik. Geçtiğimiz yıldan itibaren karla mücadele için gerekli olan solüsyonu burada üretiyoruz. Belediyede ve belediyeye bağlı tesislerimizde kullandığımız mobilyalarımızı, Kent mobilyalarımızı da burada yapılan son dokunuşlarla kullanıma hazırlıyoruz. Tanıtım tabelaları, reklam çalışmaları, araç giydirmeleri gibi alanlarda da çalışan birimlerimiz var. Yaptığımız tüm bu çalışmalar belediyemizin kasasını rahatlattığı için bütçemizin tamamen yatırımlara harcanmasını sağlıyor” dedi. 
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 750 TL’ye yerli sensör üreten Samsun'u tebrik etti

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 750 TL’ye yerli sensör üreten Samsun'u tebrik etti