17 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MECLİSİ ÜYELERİ KUDÜS'E GİDECEK

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi üyeleri Kudüs'e gidecek

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri ile birlikte Kudüs'e gideceklerini açıklayarak, "Oraya gittiğimizde savaşın ortasında kalırız, kalmayız diye bir endişemiz, bir korkumuz yok" dedi.

12 Aralık 2017 Salı 13:33 GÜNCEL
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail başkenti olarak tanıma kararının ardından meclis üyeleri ile birlikte Kudüs'e gitme kararı aldıklarını açıkladı.


“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği gibi Kudüs kırmızı çizgimizdir” diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Ülkemizin en önemli gündem maddesi Kudüs. İsrail’in daha önce ilan ettiği Kudüs’ün İsrail’in başkenti olması yönündeki kararını Amerikan Başkanı kabul etti ve tanıdı. Tanıdığını da uluslararası düzeyde deklare etti. Bu durum islam aleminde büyük bir infiale sebep oldu. Kudüs’ün islam alemi için ne kadar önemli olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu tepki maalesef dünyadaki diğer islam ülkelerinde yok. İslam devletlerinin bu konuda duruş sergilemesi bizleri derinden üzüyor. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyacağı vizyoner tutum ve programla birlikte yeni şeyler olabilir diye düşünüyorum. Kudüs bütün dinlerin şehri. Bize düşen Amerika Başkanı Trump’ı kınamak ve bu karara tepki göstermektir. Hatta tüm meclis üyelerimizle Kudüs’e gidebilir, tepkimizi orada gösterebiliriz.” diyerek Kudüs ile ilgili düşüncelerini dile getirdi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da mutfak tüpü yemek yapıldığı sırada bomba gibi patladı

Samsun'da mutfak tüpü yemek yapıldığı sırada bomba gibi patladı