16 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MECLİSİ YENİ BAŞKANI SEÇMEK İÇİN OLAĞANÜSTÜ TOPLANIYOR

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi yeni başkanı seçmek için olağanüstü toplanıyor

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 3 Mayıs 2018 Perşembe günü gerçekleştireceği olağanüstü toplantı ile yeni Büyükşehir Belediyesi Başkanının seçimini yapacak.

02 Mayıs 2018 Çarşamba 16:09 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlı Yusuf Ziya Yılmaz'ın milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etmesi sonrası boşalan başkanlık koltuğuna gelecek ismin belirlenmesi için Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi 3 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 11:00'de olağanüstü toplanacak.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinde Yusuf Ziya Yılmaz'ın yerine ise AK Parti'nin adayı Bafra Belediyesi Başkanı Zihni Şahin olacak. Hatırlanacağı üzere Bafra Belediyesi Başkanı Zihni Şahin dün Başbakan Binali Yıldırım tarafından Yusuf Ziya Yılmaz'ın yerine aday gösterilmişti. Mecliste bulunan AK Parti grubunun bu nedenle Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı  görevi için Zihni Şahin'i destekleyecek.

Öte yandan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için CHP' den ise meclis üyesi Mustafa Tüfek'in aday olması bekleniyor. 

Yarın yapılacak olağanüstü toplantıda Yusuf Ziya Yılmaz'ın yerine gelecek olan isim meclis üyeleri tarafından seçilecek. Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinde 67 AK Parti meclis üyesi, 6 MHP ve 3 CHP meclis üyesi bulunuyor. MHP'li 7 Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerinin de Cumhur İttifakı kapsamında AK Parti'nin adayı olan Zihni Şahin'i desteklemesi bekleniyor. 

Öte yandan yapılan seçimde AK Parti'nin adayı olan Zihni Şahin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevine seçildi.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çiftlik Bank'ın sistem kurucusu Düzgün Genç hakim karşısına çıkarıldı

Çiftlik Bank'ın sistem kurucusu Düzgün Genç hakim karşısına çıkarıldı