19 Haziran 2019 Çarşamba

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ UYARDI! DOLANDIRICILAR BÜROKRATLARIN İSMİNİ KULLANIYOR

Samsun Büyükşehir Belediyesi uyardı! Dolandırıcılar bürokratların ismini kullanıyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi dolandırıcılara karşı uyardı! Samsun Büyükşehir Belediyesinde genel sekreter ve üst düzey bürokratların ismi kullanılarak 15 Temmuz mağdurlarına yardım yalanı ile dolandırıcılık yapıldığı uyarısı yapıldı

12 Temmuz 2018 Perşembe 16:00 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada dolandırıcıların belediyede görevli genel sekreter ve üst düzey bürokratların adını kullanarak şehit aile ve yakınları ile 15 Temmuz mağdurlarına yardım yalanı ile para talebinde bulundukları uyarısı yapıldı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi, Genel Sekreter Coşkun Öncel ve üst düzey bürokratların ismini kullanarak vatandaşlardan para isteyen dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu.
   
Samsun Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, son günlerde başta Genel Sekreter Coşkun Öncel olmak üzere üst düzey belediye bürokratlarının ismi kullanılarak vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığı bilgisi verilerek,  “Genel Sekreterimiz ve üst düzey bürokratların ismi kullanılarak özellikle esnaf ve iş insanlarından ihtiyacı olan ailelere, şehit aile ve yakınlarına, 15 Temmuz mağdurlarına yardım edileceği yalanıyla para talebinde bulunan sahtekârlar yine harekete geçmiştir. Vatandaşlara banka hesap numarası ya da iban no’su vererek insanlarımızın iyi niyetinden faydalanarak para talebinde bulunan bu dolandırıcılara karşı uyanık olunması gerekmektedir. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından hangi unvan ya da ad altında olursa olsun telefonla para talebinde bulunulması kesinlikle söz konusu değildir. Vatandaşlarımızın bu konuda uyanık olmaları ve böyle bir durumla karşılaşmaları durumunda güvenlik güçlerine bilgi vermeleri önem arz etmektedir. Kamuoyunun Bilgilerine Arz Ederiz. Samsun Büyükşehir Belediyesi”  denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun-Ordu karayolunda iki otomobil çarpıştı! İki kişi öldü iki kişi yaralandı

Samsun-Ordu karayolunda iki otomobil çarpıştı! İki kişi öldü iki kişi yaralandı