25 Haziran 2019 Salı

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE MEDİCLUST A.Ş İÇİN RESMİ İMZALAR ATILDI

Samsun Büyükşehir Belediyesinde Mediclust A.Ş için resmi imzalar atıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesinde düzenlenen törenle kamunun ihtiyacı olan tıbbi cihaz ihtiyacını güdümlü olarak üreterek, yine kamunun hizmetine sunacak olan Mediclust A.Ş için imzalar atıldı.

12 Nisan 2018 Perşembe 12:47 GÜNCEL

Samsun'da 10 milyon TL sermaye ile kurulan ve cerrahi el aletleri üretimi yapacak olan Mediclust A.Ş için Samsun Büyükşehir Belediyesinde resmi imzalar atıldı. 


Gerçekleşen imza törenine Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Esnaf Odaları Birliği Başkanı Eyüp Güler ve Mediclust A.Ş ortakları katıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesinde resmi imza töreni düzenlenen Mediclust A.Ş'nin kuruluşu ile ilgili daha önce Bakanlar Kurulu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan da onay çıkmıştı. Medikal el aletleri üretiminde dışa bağımlılığı azaltmayı hedefleyen Mediclust A.Ş, dünyanın 3'üncü Türkiye'nin ise tek cerrahi aletler üretim üssü olan Samsun'da faaliyet gösterecek. Mediclust A.Ş'de yüzde 93'ü Samsun Büyükşehir Belediyesinin, yüzde 1 Medikal Sanayi İnovasyon Kümesi Derneği(MEDİKÜM), yüzde 1 Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, yüzde 1 Samsun esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, yüzde 1 Samsun Teknopark A.Ş, yüzde 1 Bafra Ticaret ve Sanayi Odası, yüzde 1 Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası, yüzde 1 Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası'nın sermaye payı bulunuyor. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Mediclust A.Ş için düzenlenen imza töreni ile ilgili yaptığı açıklamada ise, şunları dile getirdi.

"Dünyanın üçüncü ülkemizin ise tek Cerrahi El Aletleri üretim üssü olan Samsun’ da tıbbi cihaz ihtiyacını güdümlü olarak üreterek kamunun hizmetine sunacak olan Mediclust için resmi olarak da imzaları attık. Hayırlı olsun."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor'dan Eskişehirspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural'a tepki geldi

Samsunspor'dan Eskişehirspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural'a tepki geldi