18 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BİN TL DESTEK SÖZÜ TUTULMADI İDDİASINA AÇIKLAMA YAPTI

Samsun Büyükşehir bin TL destek sözü tutulmadı iddiasına açıklama yaptı

Samsun Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Kara'nın '1000 TL'lik destek sözü' tutulmadı iddiasına Samsun Büyükşehir Belediyesi yazılı cevap verdi.

19 Temmuz 2021 Pazartesi 17:51 GÜNCEL

Samsun'da pandemi sebebi ile mağdur olan esnaflara verilecek 100 TL'lik maddi destek ile ilgili Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Kara'nın söz konusu desteğin verilmediğine ilişkin yaptığı açıklamaya yanıt geldi.


Samsun Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada Kahveciler Odası Başkanı Kara'nın dile getirdiği iddiaya yanıt verilerek "Büyükşehir Belediyesi 3 bin 46 esnafa destek verdi" denildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin esnaflara vereceğini açıkladığı bin TL'lik destek sözünü tutmadığına dair Mustafa Kara'nın dile getirdiği iddiaya Samsun Büyükşehir Belediyesi verdiği cevapta, geçen Mayıs ayında açıklanan destek paketi kapsamında esnafa yapılan 1000 TL’lik yardımlar aralıksız sürdüğü, şuana kadar ise 3 bin 46 esnafa destek verildiği, maddi yardımların da Kurban Bayramı sonrasında da devam edeceği belirtildi.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (ESOB) arasında imzalanan esnafa pandemi desteği protokolü kapsamında mağdur olan esnaflara 1000’er TL nakdi destek verileceği açıklanmıştı.
 
Samsun Büyükşehir Belediyesi konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı.
"Pandemi desteğinden yararlanmak isteyen esnaf, Samsun ESOB’a başvuru yaptığı başvurunun ardından destek alacak esnafların belirlenmesiyle Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yardımlar verilen hesaplara aktarıldı. Destek verilen esnafın 524’ü çay ocağı ve kahvehane işletmecisi
Pandemi süresince emlak istimlak, ulaştırma, aile ve sosyal hizmetler, mali hizmetler, destek hizmetleri, kültür ve SASKİ olmak üzere toplam 44 milyon 400 bin TL katkı sağlayan Büyükşehir Belediyesi, açıklanan Kovid-19 destek paketi ile de esnafın yanında oldu.  Lokanta, erkek ve bayan kuaförü, çay ocağı, kahvehane ve kafeler başta olmak üzere birçok esnafa desteklerini sürdüren Samsun Büyükşehir Belediyesi şuana kadar merkez 4 ilçede 3 bin 46 esnafa destek ödemesi yaptı. Yapılan yardımların 524’ünü ise çay ocağı ve kahvehane esnafı oluşturdu. Diğer ilçelerde de yaklaşık 4 bin 500 esnafın başvuruları Samsun Esnaf Odaları Birliği tarafından alındı. Başvuruların tasnif ve listelemesinin tamamlanmasının ardından bayram sonrası da bu ödemeler yapılacak." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da şoför hastaneye nasıl müdür yardımcısı oldu! İşte olayın iç yüzü

Samsun'da şoför hastaneye nasıl müdür yardımcısı oldu! İşte olayın iç yüzü