10 Nisan 2020 Cuma

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR MECLİS BİNASI ÖNÜNDE BİYOKÜTLE ENERJİ SANTRALİ PROTESTOSU

Samsun Büyükşehir Meclis binası önünde biyokütle enerji santrali protestosu

Samsun Çevre Platformu(SAMÇEP), Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis binası önünde Çarşamba ilçesine yapılacak Biyokütle Enerji Santralini protesto etti.

15 Ekim 2019 Salı 16:56 GÜNCEL

Samsun Çevre Platformu üyeleri ile birlikte bazı sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis binası önünde bir araya gelerek Çarşamba ilçesinde yapımı planlanan Biyokütle Enerji Santralini protesto etti.


Biyotkütle Enerji Santrali ile ilgili 1/5000'lik nazım imar planının görüşüleceği meclis toplantı öncesi bir protesto gösterisi gerçekleştiren SAMÇEP üyeleri, santralin yapımına karşı çıktı. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis binası önünde düzenlenen protesto gösterisinde bir konuşma yapan SAMÇEP Başkanı Mehmet Özdağ, meclis üyelerine seslenerek, "Samsun halkının, Çarşamba Ovası halkının gözü kulağı bugün toplanacak Büyükşehir Belediyesi meclisindedir. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanımıza, ilçe belediye başkanlarımıza ve tüm belediye meclis üyelerimize sesleniyoruz; Bugün biyokütle yangından mal kaçırır gibi önünüze gelen maddeyi oylamayın. Hiç olmazsa, sayın Valimizin Çarşamba Biyokütle Santrali için sözünü ettiği komisyon çalışmalarını tamamlasın, raporunu oluştursun. Bu rapor kamuoyunda ve diğer uzmanlar tarafından tartışılsın değerlendirilsin ondan sonra sizler de kararınızı verin. Bu sizin Çarşamba Ovası halkına ve hatta bütün Samsun halkına karşı sorumluluğunuzdur." dedi.

Açıklama sonrası protesto gösterisini düzenleyenler olaysız bir şekilde dağıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Meclisi Biyokütle Santralinin imar planı değişikliğini oylayarak kabul etti

Samsun Büyükşehir Meclisi Biyokütle Santralinin imar planı değişikliğini oylayarak kabul etti