24 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR MECLİS TOPLANTISINI BASIP SANTRALE TEPKİ GÖSTERENLERE DAVA AÇILDI

Samsun Büyükşehir Meclis toplantısını basıp santrale tepki gösterenlere dava açıldı

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılacak biyokütle enerji santrali ile ilgili imar planı değişikliğinin görüşüldüğü toplantıyı basarak santrale tepki gösteren vatandaşlara dava açıldı.

12 Ekim 2019 Cumartesi 20:20 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk, önceki gün meclis toplantısını basarak biyokütle enerji santraline tepki gösterenlere dava açtıklarını açıkladı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinde önceki gün Çarşamba ilçesine yapılacak biyokütle enerji santralinin imar planı değişikliği ile ilgili talep görüşülerek ilgili komisyonlara havale edilmişti. Bu toplantıya ise vatandaşlar gelerek, biyokütle santralinin yapılmasına tepki gösterirken, tepki sırasında meclis salonunda tartışmalar yaşanmıştı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk ise dün yapılan komisyon toplantısında biyokütle santraline tepki gösteren vatandaşlara dava açtıklarını isteyen meclis üyelerinin ise bu davaya müdahil olabileceklerini duyurdu.

Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili imar planı değişikliğinin onaylandığı komisyon toplantısında İYİ Parti Grup Başkanvekili Alper Aydemir ve CHP Grup Başkanvekili Atilla Tekcan'da tepki gösteren çevrecilerin meclise saygısızlık ettiklerini öne sürerek, eleştirilerde bulundu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Haber Medya Grubunun kapanması sonrası çalışanlardan duygusal paylaşım

Samsun'da Haber Medya Grubunun kapanması sonrası çalışanlardan duygusal paylaşım