04 Aralık 2021 Cumartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ BİYOKÜTLE SANTRALİNİN İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİNİ OYLAYARAK KABUL ETTİ

Samsun Büyükşehir Meclisi Biyokütle Santralinin imar planı değişikliğini oylayarak kabul etti

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılacak olan Biyokütle Enerji Santralinin hazım imar planı değişikliği Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında bugün görüşülerek kabul edildi.

15 Ekim 2019 Salı 17:14 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinde, tepkilere ve tartışmalara neden olan Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santralinin imar planı değişikliği ile ilgili gündem maddesi oylanarak kabul edildi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi bugün aralarında Biyokütle Enerji Santralinin imar planı değişikliği ile ilgili gündem maddesinin de yer aldığı çok sayıda maddeyi görüşmek üzere toplandı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir başkanlığında toplanan mecliste gündeme gelen Biyokütle Enerji Santralinin 1/1000'lik imar planı değişikliği ile ilgili  oylama öncesi söz alan CHP Grup Başkanvekili Atilla Tekcan, bu santralin çevreye zararının olacağını söyledi.  

Biyokütle Enerji Santralinin bulunduğu Çorum'un Mecitözü ilçesine giderek inceleme yaptıklarını belirten Atilla Tekcan, Çarşamba ilçesinde yapılacak santralle ilgili bir çok sivil toplum kuruluşunun olumsuz raporunun bulunduğuna dikkati çekti.  Toplantıda daha sonra söz alan İYİ Parti Meclis üyesi Alper Aydemir'de santralin zararlı gazları ile ilgili edindiği bilgileri meclis üyeleri ile paylaştı. AK Parti Grubunun santral konusunda bilgisinin olmadığını savunan ve talimatlı olarak el kaldıracaklarını söyleyen İYİ Parti Meclis üyesi Alper Aydemir, "Şehitlerimiz için teklifi kabul etmeyin" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir ise, Aydemir'in şehitleri gerekçe göstermesi üzerine müdahale ederek, "Bu duygusal sözlerle, şehitleri de bu işin içerisine katmanız doğru değil" dedi.

Konuşmaların ardından yapılan oylamada Çarşamba Belediyesininin talep ettiği Biyokütle Enerji Santralinin 1/1000'lik nazım imar planının değiştirilmesi teklifine AK Parti ve MHP Grubu kabul oyu verirken CHP ve İYi Parti Grubu onay vermedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir açıkladı: Suya yapılan fiyat ayarlaması Samsunluların lehine bir karar

Mustafa Demir açıkladı: Suya yapılan fiyat ayarlaması Samsunluların lehine bir karar