25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDEN PANDEMİ NEDENİYLE ESNAFLARA DESTEK KARARLARI ALINDI

Samsun Büyükşehir Meclisinden pandemi nedeniyle esnaflara destek kararları alındı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi pandemi süreci nedeniyle kira bedelleri %50 düşürülmesi, faaliyeti durdurulan esnaflardan kira alınmaması,dolmuş ve taksi duraklarının pandemi bitene kadar işgaliye parası ödememesi ve özel Halk otobüslerine 1750 TL maddi destek verilmesi kararı aldı.

10 Şubat 2021 Çarşamba 16:46 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinin aldığı karar ile, mülkiyeti Büyükşehir Belediyesinde bulunan iş yerlerinde pandemi nedeniyle, kira bedelleri %50 düşürülürken, faaliyeti durdurulan esnaflardan da kira alınmamasına karar verildi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinde pandemi nedeniyle esnaflara destek olunması ile ilgili bir dizi kararlar alındı. Alınan kararlar kapsamında Samsun'da dolmuş ve taksi durakları pandemi bitene kadar işgaliye parası ödemeyecek, Özel Halk otobüslerine ise 1750 TL maddi destek verilecek.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinin aldığı karar ile muhtelif yerlerde bulunan, mülkiyeti, kullanım ve tasarruf hakkı Büyükşehir Belediyesine ait olan taşınmaz işyerlerinden esnaflara destek olmak ve mağduriyetlerini azaltmak için kiralarına yüzde 50 indirim yapıldı. Ayrıca Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla faaliyetleri durdurulan esnaflardan da pandemi süreci bitene kadar kira alınmamasına da karar verildi. Oy birliğiyle kabul edilen meclis kararı, belediye encümen onayıyla birlikte şubat ayı itibariyle uygulamaya konuldu.

DOLMUŞ VE TAKSİ DURAKLARINDAN İŞGALİYE BEDELİ ALINMAYACAK
Alınan meclis kararı kapsamında uygulanacak yüzde 50 indirimli kiradan, 49 esnaf ve kuruma ait 18 işletme yararlanacak, 16 esnaf da pandemi tehdidinin ortadan kalkacağı güne kadar kira ödemeyecek. 

Öte yandan Samsun Büyükşehir Belediyesi merkez ilçelerde faaliyet gösteren ve ilçelerden merkeze gelen toplam 3 bin 63 minibüs dolmuş, taksi dolmuş ve ticari taksiden şubat ve mart aylarında toplam 320 bin TL tutarındaki hat, durak ve işgaliye bedelini de almayacak. Ayrıca Samsun merkezde faaliyet gösteren 40 adet özel halk otobüslerine de şubat ayında araç başına 1750 TL maddi destek verilecek. Aynı destek geçen Ocak ayında da verilmişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Aykut Çepni federasyon başkan vekilliğine seçildi

Aykut Çepni federasyon başkan vekilliğine seçildi