04 Aralık 2021 Cumartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ŞEHİT MEZARLARINI AY YILDIZLI YENİ TAŞLARLA YENİLEDİ

Samsun Büyükşehir şehit mezarlarını Ay Yıldızlı yeni taşlarla yeniledi

Samsun'un 19 Mayıs İlçe Mezarlığındaki şehit mezarlarının taşları, Büyükşehir Belediyesi Doğaltaş Elemanları Üretim Tesisi tarafından hazırlanan yeni mezar taşları ile değiştirildi.

16 Mayıs 2020 Cumartesi 14:36 GÜNCEL
Samsun Büyükşehir, şehitleri unutmadı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Doğaltaş Elemanları Üretim Tesisinde şehitler için yapılan ay yıldızlı Türk Bayrağı motifli mezar ve anıt taşlar yerlerine konuldu.

Samsun'un 19 Mayıs İlçe Mezarlığı’ndaki şehit mezarlarının taşları, Büyükşehir Belediyesi Doğaltaş Elemanları Üretim Tesisi tarafından hazırlanan yeni mezar taşları ile değiştirildi. 

Özel tasarımla titiz bir işçilik gerektiren çalışma sonucu hazırlanan iki mezar taşı ve bir şehit anıtı çevre düzenlemesi yapılan mezarlığa konuldu.
 


HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bu vatan uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimize borcumuzu asla ödeyemeyiz. Bu anlamda da 19 Mayıs İlçe Mezarlığı’nda bir şehitlik oluşturduk. Doğaltaş Elemanları Üretim Tesisimizde, Tunceli'de 1995 yılında şehit düşen Piyade Er İsmail Bektaş ve 2008 yılında şehit olan Jandarma Komando Er Murat Uzun için yapılan mezarlar ve anıt yerine konuldu. 19 Mayıs Belediye Başkanımız Osman Topaloğlu’nun da katkılarıyla da bir çevre düzenlemesi yaptık. Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Engizli

16 Mayıs 2020 Cumartesi 18:35

Buyuksehir belediyesi sadece anıtı ve mezar taşlarını verdi, kalan projenin tamamı 19 Mayıs belediyesine aittir mezar üstlerindeki ay-yıldız da dahil!

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Covid-19 testi oldu

Samsun'da 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Covid-19 testi oldu