11 Aralık 2018 Salı

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR VE ATAKUM BELEDİYESİ AFRİN'E YARDIM TIRI GÖNDERDİ

Samsun Büyükşehir ve Atakum Belediyesi Afrin'e yardım tırı gönderdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Atakum Belediyesi tarafından, sivil halk ve Mehmetçik için bir tır dolusu insani yardım malzemesi taşıyan tır Afrin'e gönderildi.

20 Mart 2018 Salı 14:53 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Atakum Belediyesi tarafından hazırlanan bir tır dolusu yardım malzemesi Afrin’e gönderildi.


Suriye'nin Afrin bölgesini terör örgütlerinden arındırmaya yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatında bölgede yaşayan sivil halk ve Mehmetçik için bir tır dolusu insani yardım malzemesi yola çıktı.

Afrin merkezinin terör unsurlarından arındırılmasıyla birlikte bölge halkının rahat bir nefes aldığını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Bir buçuk aydır Afrin’i teröristlerden temizlemek uğruna gece gündüz demeden, canını ortaya koyarak mücadele eden kahramanlarımız Türk milleti için çok önemli bir tarihte Afrin’in merkezine girerek bizleri onurlandırdı. Bugün yolcu ettiğimiz tırın içinde insani yardım malzemesinin yanında bir de askerlerimizin morallerini arttıracak bir şey daha var. O da Samsunlu minik evlatlarımızın askerler için yazdıkları mektuplar. Bölgede teröristler tarafından mağdur edilen binlerce sivil vatandaşın mağduriyetlerini en aza indirmek için bu tür insani yardımların sayısını arttırmamız şart. Ben bu vesileyle bölgede göğsünü düşmana karşı siper eden tüm güvenlik güçlerimizi bir kez daha selamlıyorum“ dedi. Hazırlanan yardım malzemeleri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Ünsal Ağaoğlu, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk’un da katılımıyla Jandarma Komutanlığı'ndan dualarla uğurlandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a gelen Kamu Baş Denetçisi Şeref Malkoç: Kalkınma hızımız fevkalade bir yerde

Samsun'a gelen Kamu Baş Denetçisi Şeref Malkoç: Kalkınma hızımız fevkalade bir yerde