16 Ocak 2021 Cumartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR YEMEK YAPAMAYAN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE SICAK YEMEK GÖTÜRÜYOR

Samsun Büyükşehir yemek yapamayan ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek götürüyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi Aile ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı haftanın 6 günü Huzurevi Yemekhanesinde pişirilen yemekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

20 Aralık 2020 Pazar 18:45 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Huzurevi Yemekhanesinde steril koşullarda hazırlanan yemekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.


Yaşlı ve yemek yapamayacak durumda olan vatandaşlar ve ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek desteği veren Samsun Büyükşehir Belediyesinin sağladığı destek ile ilgili konuşan Atakum ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde ikamet eden Rukiye Erzurumlu, "Allah belediyemizden ve devletimizden razı olsun. Rahatsızlığımdan dolayı evimde yemek yapamıyorum. Büyükşehir Belediyesi'ne başvurdum. Onlar da bana geri dönüş yaptılar. Her gün aynı saatte yemeğimi getiriyorlar. Sofram hiçbir zaman boş kalmıyor. Allah getirenlerden de bu hizmetin verilmesine sebep olan herkesten razı olsun" dedi.

İlkadım İlçesi İlyasköy Mahallesi'nde yalnız yaşayan 81 yaşındaki İlyas Yücel de sıcak yemek hizmeti projesinden yararlanan vatandaşlardan biri. Projeden memnun olduğunu belirten Yücel, "Allah belediyemizden razı olsun. 81 yaşındayım. Yaşımdan dolayı hiçbir şey yapamıyorum. Tek başıma yaşıyorum. Büyükşehir Belediyesi ekipleri her gün yemeğimi getiriyor. Temizlik hizmetinden de yararlanıyorum. Büyükşehir Belediyemiz sadece bana yemek getirmiyor. Evimi de temizlemeye geliyorlar. Sıcak yemek ve evde temizlik hizmetinden çok memnunum. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in gözlerinden öpüyorum. Allah yapanlardan da vesile olanlardan da razı olsun" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Kavak'ta Şehit Emre Kaan Arlı adına yapılan kültür merkezi yıllardır bitmedi

Samsun Kavak'ta Şehit Emre Kaan Arlı adına yapılan kültür merkezi yıllardır bitmedi