26 Ekim 2021 Salı

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ZABITASI BAFRA'YA GİTTİ YAŞLI ÇİFTİN TARLASINI SÜRDÜ

Samsun Büyükşehir Zabıtası Bafra'ya gitti yaşlı çiftin tarlasını sürdü

Samsun Büyükşehir Zabıta memuru Korona Virüs Osman Sert, Korona Virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş yasağı nedeniyle evden çıkamayan Bafra ilçesindeki yaşlı çiftin tarlasını sürdü.

13 Nisan 2020 Pazartesi 21:09 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Zabıtası, Korona Virüs nedeniyle evden çıkamayan yaşlı bir çiftin Bafra ilçesinden gelen yardım talebi üzerine tarlaya girdi, çift sürdü.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de hayatı felçe uğratan 'Koronavirüs Salgını' ile mücadelede üzerine düşen görevi başarıyla yerine getirmeye devam ediyor. Her türlü ihtiyaç malzemesi için evde kalanların imdadına koşan, maddi durumu zorda olan vatandaşlara erzak ulaştıran  Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, son olarak da yaşlı çiftçinin imdadına yetişti, tarlaya girdi, traktörle çift sürdü. 

YAŞLI ÇİFTÇİ, YARDIM İSTEDİ
Samsun İl genelinde koronavirüs ile mücadelede adeta seferberlik eden Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin özellikle zabıta birimleri, vatandaşların yardımına koşmaya devam ediyor. 

Mücadele kapsamında evde kalan ve yardıma muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarını gideren zabıta, bu kez de tarlaya girerek çift sürdü. Bafra İlçesi'nin Küçükkavakpınarı Mahallesi'nde eşi Nedime Ağaçdiken(66) ile birlikte yaşayan 67 yaşındaki Hüseyin Ağaçdiken adlı yaşlı çiftçi, sürülmesi gereken tarlası için zabıtadan yardım istedi. 

Bunun üzerine hareket geçen zabıta memuru Osman Sert, mahalleye giderek yaşlı çiftin bu isteğini yerine getirdi.

TRAKTÖRE BİNDİ, TARLA SÜRDÜ
Bafra'da koronavirüs salgını ile mücadelede belirlenen kurallara uyarak evde kalan vatandaşlara hizmet etmeye devam ettiklerini belirten 7 yıllık zabıta memuru 35 yaşındaki Osman Sert, "Hüseyin Ağaçdiken amcamız bizlere ulaşarak evinde eşiyle birlikte yalnız yaşadığını, sürülmesi gereken bir tarlası olduğunu bildirdi. Tek geçim kaynağı çiftçilik olan Hüseyin amcamızın bu talebi üzerine evine giderek traktörle tarlasını sürdük. Vatandaşlarımızın isteklerini elimizden geldiğince yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu zorlu günlerde insanlarımızın yardımına koşmak bizim asli görevimiz. Bunu yapmaktan da büyük mutluluk duyuyoruz" dedi.

Yaşlı çiftçi Hüseyin Ağaçdiken ile eşi Nedime Ağaçdiken ise, "Allah Büyükşehir Belediyesi'nden, diğer tüm devlet organlarından razı olsun. Zor süreçte ne istediysek yerine getirdiler, getirmeye devam ediyorlar. Hepsine müteşekkiriz" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İnfaz Yasası kabul edildi! 93 bin mahkum tahliye olacak

İnfaz Yasası kabul edildi! 93 bin mahkum tahliye olacak